Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Dünya Orman ve Şiir Günü programı düzenlendi

Dünya Orman ve Şiir Günü programı düzenlendi

21 Mart Dünya Orman ve Şiir Günü nedeniyle düzenlenen programda Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Necip Fazıl Kısakürek’in Sakarya Türküsü şiirini okudu.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2015 Cuma 19:29
Dünya Orman ve Şiir Günü programı düzenlendi


        Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda, Şanlıurfa
Büyükşehir Belediyesi, Orman Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte 21 Mart Dünya Orman ve Şiir Günü programı düzenledi.

     Açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, , Fransa’nın başkenti Paris’te UNESCO Binasında yapılan Nevruz bayramında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu etkinlikle Avrupa'ya damgası vurduğunu ifade etti.

 Ağaçların insan yaşamına etkisinden bahseden Güvenç, şunları kaydetti.

"Şanlıurfa artık daha yeşil ve yeşillendirmek için daha çok çalışıyoruz. GAP Havalimanından kent merkezine geliş güzergahı artık yeşillenecek. 2014 yılında 15 Bin dekar alanda Orman Genel Müdürlüğümüz çalışma yaparak 1.5 Milyon ağaç dikildi, teşekkür ediyorum. Orman Müdürlüğü tarafından Büyükşehir Belediyesine verilen 500 Bin ağacı Büyükşehirdeki arkadaşlarımız dikerek Şanlıurfa’nın daha yeşil bir kent olması için çalışmalarını devam ettiriyor. 2014 yılında Büyükşehir Belediyesi olarak 1 Milyon 80 Bin TL yatırım yaparak sadece ağaç ekimine bütçe ayırdık. Orta refüjlerde, park, bahçe, ilçelerin girişlerini yeşillendirdik. İnşallah bu ağaçları gözümüz gibi koruyarak, bizden sonraki nesillerin daha yeşil bir ortamda yaşamasını sağlayacağız"

     Başkan Güvenç, daha sonra öğrencilerin isteği üzerine Şair Necip Fazıl Kısakürek’in Sakarya şiirini okudu.

     Konuşmanın ardından günün anlam ve önemine yönelik okullarda düzenlenen yarışmalarda kompozisyon ve şiir dalında dereceye giren şiir ve kompozisyonlar okundu.

    Programa Güvenç'in yanı sıra Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Mehti Özyer ve çok sayıda öğrenci katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com