Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Dünya okuma ve yazma günü kitap okunarak kutlandı

Dünya okuma ve yazma günü kitap okunarak kutlandı

8 Eylül Dünya Okuma ve Yazma Günü Diyarbakır'da kitap okunarak kutlandı.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2014 Pazartesi 19:11
Dünya okuma ve yazma günü kitap okunarak kutlandı

DİYARBAKIR - UNESCO tarafından ilan edilen ve okuryazarlıkla ilgili sorunlara dikkat çekmek amacıyla Şeyh Sait Meydanı’nda düzenlenen 8 Eylül Dünya okuma ve yazma günü kitap okunarak kutlandı.

Dicle Üniversitesi ile Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘8 Eylül Dünya Okuma ve Yazma Günü’ etkinliğine kitabını alan Diyarbakırlılar yoğun ilgi gösterdi.

Etkinliğin sonuna doğru konuşmasını yapan Dicle Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Murat Yolcu, “ Ülkemizde okuma yazma konusunda Devlet’in ciddi adımlar attığının bilindiğini ancak hala bireysel okuma oranının çok az olduğunu ” dedi.

Okulda olduğu kadar, hayatta da başarılı olmanın önde gelen şartının bilgi sahibi olma felsefesine dayandığına değinen Yolcu, “Yükselmek için ilim ne kadar şartsa, ilim için de okumak o kadar şarttır. Okumak ilmin ilk ciddi adımı, altın anahtarıdır. Yaratılan en nitelikli varlık olan insana gönderilen Kur’an-ı Kerim’in insanlığa hitap ettiği ilk kelimesi de ‘oku’ emridir” diyerek okuma yazmanın önemine değindi.

Çok sayıda öğrenci ve vatandaşın kitap okuyarak insanların ilgisini çekmeye çalıştığı etkinlik, kitap okuma oranının ülkemizde de gelişmiş ülkeler seviyesine çıkmasıyla sona erdi. (Hüseyin İçli - İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com