Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Dünya Kudüs Günü'nde işgalci İsrail lanetlenecek

Dünya Kudüs Günü'nde işgalci İsrail lanetlenecek

Ramazan ayının son Cuma günü olarak kabul edilen Dünya Kudüs Günü'nde bir kez daha Filistin'de yaşanan işgale dikkat çekilerek Kudüs'ün özgürlüğü için dualar edilecek.

Giriş Tarihi: 9 Temmuz 2015 Perşembe 14:32
Dünya Kudüs Günü'nde işgalci İsrail lanetlenecek


Ramazan ayının son Cuma günü olan 'Dünya Kudüs Günü' nedeniyle dünyanın birçok ülkesinde ekinlikler düzenlenerek Kudüs başta olmak üzere Filistin'deki işgale bir kez daha dikkat çekilecek.

Siyonist İsrail’in işgali altındaki Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'nın bulunduğu Kudüs'ün özgürlüğü için duaların edileceği etkinliklerde, Filistin'deki katliamlar lanetlenerek işgalci İsrail bir kez daha protesto edilecek.

Farklı ülkelerde düzenlenecek etkinliklerin yanı sıra Türkiye'de de birçok merkezde Cuma namazı çıkışlarında açıklamalar yapılacak ve gün içinde farklı etkinlikler düzenlenecek.

Kabul edildiği günden itibaren tüm mustazafların müstekbirlere başkaldırı ve direnişin sembolü olarak görülen Dünya Kudüs Günü’nde yapılacak çağrılarda, Siyonist işgalin son bulması ve Kudüs'ün özgür olması için vahdet ve dayanışma çağrıları yapılması bekleniyor.

İmam Humeyni 7 Ağustos 1979’da ilan edilen Dünya Kudüs Günü, dünya Müslümanları tarafından İslam ümmetini Kudüs davası etrafında birleştiren önemli günlerden olarak kabul ediliyor.

İmam Humeyni 7 Ağustos 1979’da Dünya Müslümanlarına hitap yaptığı konuşmada Dünya Kudüs Günü'nü şu sözlerle ilan etmişti: "Ben bütün Müslüman devletler ve dünya Müslümanlarından bu gasıp ve destekleyicilerinin ağzının payını verme amacıyla birleşmelerini istiyorum. Keza bütün dünya Müslümanlarına; Filistin halkı için kader belirleyici olabilecek olan ve Kadir günlerinden de sayılan mübarek Ramazan ayının son Cuma gününü ‘Kudüs Günü’ olarak seçip bu günü Müslüman Filistin halkının kanuni haklarını destekleme konusunda dünya Müslümanlarının milletlerarası dayanışma günü olarak belli program ve merasimlerle geçirmeyi öneriyorum. Allah Teâlâ'dan Müslümanları küfür ehline galip kılmasını dilerim.''  (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com