Advert
Advert
Advert

DÜNYA GENÇLERİ, HZ MUHAMMED'İ ANDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Kutlu Doğum Etkinlikleri kapsamında "Dünya Gençlerinin Dilinden Efendimiz (S.A.V)" adlı program düzenledi.

DÜNYA GENÇLERİ, HZ MUHAMMED'İ ANDI
DÜNYA GENÇLERİ, HZ MUHAMMED'İ ANDI


Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa  Dünyanın farklı ülkelerinden  Türkiye'ye gelerek eğitim gören öğrenciler, Peygamber efendimiz (S.A.V)'in hayatını ve örnek davranışlarını gelen konuklara anlattı.

Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç,  konuk öğrencilerin konuşmalarından etkilendiği söyledi.

Dili, Irkı ve Ülkesi farklı olan gençlerin Hz. Muhammed'in hayatı çemberinde bir araya geldiğini ifade eden Güvenç, İslamiyet'in dünyada hızlıca yayıldığına dikkat çekti.

Peygamberimizin hayatının 7'den 70'şe herkese rehber olduğunu vurgulayan Güvenç, şunları kaydetti.

 " Gençler gönüllerimize su serptiler, hamd olsun bir arada ve beraberiz. Allah Resulü ve önderimizi anıyoruz. 21. Asırda yeryüzünün onun öğretilerine, inancına ve medeniyetine bu gün ilk gün'den daha fazladır. Sömüren batının da ihtiyacı fazla çünkü aile müessesi de bitmiş çocukları madde bağımlısı olmuş, insanlıklarını kaybetmişler, Afrika'da renklerinden ve dillerinden dolayı sömürülen milyonlarca insanın ihtiyacı dünden bugüne daha yüksektir. O bizim önderimizdir, onun yolunda olanlara selam olsun."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati ise, Dünya gençlerine ve Büyükşehir Belediyesinin anlamlı organizasyonu için teşekkür ederek Peygamber efendimizin örnek davranışlarını anlattı.

Programa,  Şanlıurfa Valisi İzlettin Küçük, Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık ve AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve çok sayıda vatandaş katıldı.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika! Şanlıurfa'da çok sayıda araç kundaklandı.
Son Dakika! Şanlıurfa'da çok sayıda araç kundaklandı.
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali