Advert
Advert
Advert

Dünya devi Kordsa Global Şanlıurfa'ya yatırıma geliyor

Dünyanın lider naylon ve polyester iplik, kord bezi ve tek kord üreticisi olan Kordsa Global yetkilileri, yatırım fırsatlarını yerinde incelemek üzere geldikleri ilimizde, ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin’i ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu.

Dünya devi Kordsa Global Şanlıurfa'ya yatırıma geliyor
Dünya devi Kordsa Global Şanlıurfa'ya yatırıma geliyor

Gerçekleşen ziyarete Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Kordsa Global İnsan Kaynakları ve Bilgi Teknolojileri Başkan Yardımcısı Hakan Öker, Finans Direktörü Algan Uzunkol, Operasyon Başkan Yardımcısı Cenk Alper, Operasyon Direktörü Nuri Düzgören ve Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak katıldı. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin’i de makamında ziyaret ederek ilimiz hakkında bilgi aldı.

1. ve 2. OSB'deki yatırım yerlerinin incelenmesiyle başlayan Şanlıurfa ziyaretinde, hem hali hazırdaki atıl tesisler hem de 2. OSB'de yer alan altyapısı hazır uygun alanlar etüt edildi.  Daha sonra Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun, İşkur İl Müdürü Necdet Karasevda, Belediye Başkanı Dr. A. Eşref Fakıbaba ziyaretleri gerçekleştirilerek bölgede yatırım ortamı ve genel anlamda Şanlıurfa hakkında bir veri çalışması yapıldı.

Yaklaşık 30 Milyon TL'yi bulacak olan ve 150 kişiye istihdam sağlaması planlan yatırım ile ilgili bölgede incelemelerde bulunan heyete,  Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman,  Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak eşlik ederek bölge hakkında detaylı bilgileri paylaştı.

naylon polyester iplik kord bezi tek kord Kordsa Global Aylin Kırcı Duman Hakan Öker Algan Uzunkol Cenk Alper Nuri Düzgören Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yunus Çolak ŞUTSO E.Sabri Ertekin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı