Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Dünya barışı için 'Boykot' ediyoruz"

"Dünya barışı için 'Boykot' ediyoruz"

Barış ve kuraklığa dikkat çekmek için Mısır'ın başkenti Kahire'ye doğru çıktığı yolculukta Mardin'e ulaşan Dünya Dilleri Merkezi ve Yeryüzü Halkları Dostluk Vakfı Genel Başkanı Selamettin Tellioğlu, dünya barışı için 5 ülkenin tüm mallarını boykot ettiklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2014 Cuma 13:29

Dünya Dilleri Merkezi ve Yeryüzü Halkları Dostluk Vakfı Genel Başkanı Selamettin Tellioğlu ve arkadaşı dünya barışı ve kuraklığa dikkat çekmek için Mısır’ın başkenti Kahire’ye doğru çıktığı yolculukta Mardin'e gelerek bölgedeki yolculuğunu tamamladı.

İstanbul'dan 26 Ağustos'ta yolculuğa başlayan 55 yaşındaki Tellioğlu, Vakfın Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kılıç ile Mardin Karayolları Parkı’nda mola vererek gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Tellioğlu, dünya barışı ve kuraklığa dikkati çekmek için başlattıkları yolculuğu Kahire'de noktalamayı hedeflediklerini belirtti.

Tellioğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu anda 14 vilayet Mardin ayağındayız. Buradan karayoluyla devam edecektik, ancak NATO’dan çıkan karar bölgenin kaosta devam edeceğine dair bir karar görünüyor. Bunun için siz vuruyorsanız bizde vuruyoruz kararı çıktı. Oranın emin olmadığını görünce İstanbul’a dönüyoruz. İstanbul’dan da Kahire’ye geçeceğiz. Şu anda dünya iki büyük felaketle karşı karşıyadır. Birincisi insanlığın akıl tutulması felaketi, ikincisi ise kuraklık ve iklim değişikliği felaketi. Biz bu felaketi dünyayı kurtarma bilincini halkımıza ve dünya halklarına verebilmek için bu yürüyüşü başlattık ve bu kaostan kurtaracak seviyeye gelince kadar bu yürüyüşümüz devam edecektir. Bu akıl tutulması felaketi BM’de yapılan yanlış uygulamalardır. Bunlar veto hakkını haksız veto hakkı diye kullanan 5 devletidir. Bunlar Fransa, İngiltere, ABD, Rusya ve Çin’dir. Bunlardan da destek alarak işgalci duruma düşen İsrail ve Ermenistan’ı boykot ediyoruz. Onların mallarını, kültürlerini, hizmetlerini, ve bu insanlar hakka teslim olup hakka tabi olunca ya kadar bu boykotumuz devam edecektir.  Bunu bütün dünya ya yayacağız bu boykotumuz. Yüzde 50 oranına vardığı zaman bunlar politikalarını değiştireceklerdir. Adaletli bir politika BM’de uygulanacak. Bunun yerine de güvenlik konseyi yerine barış ve dostluk konseyinin kurulmasıdır. Bunun için 11 barışçı devlet başkanı, 11 hükümet başkanı, 11 dünya sivil toplum kuruluş örgütlerinden oluşan bir heyetle bu çalışma BM’de yürütülür. Kimse vetoyu kendine hak olarak tanımaz. Örneğin 65 milyonluk bir Fransa 7 milyarlık dünya ile resmen oyun oynuyor.”  

Zulümlerin sona ermesi için 5 NATO ülkesinin mallarını boykot ettiklerini kaydeden Tellioğlu, kuraklığın da etkilerine değinerek herkesi fidan dikmeye davet etti.

Tellioğlu, bölgedeki ziyaretlerini tamamladıklarını belirterek İstanbul’a döneceklerini ve oradan da Kahire’ye gideceklerini sözlerine ekledi. (M. Salih Keskin – İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniye mahallesi’nin trafik çilesi devam ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com