Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Dünya barışı gittikçe zorlaşmaktadır

Dünya barışı gittikçe zorlaşmaktadır

1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla basın açıklaması yapan Mazlum Der Şanlıurfa Şubesi, dünyanın birçok yerinde savaşların sürmesinin üzücü bir olay olduğunu ve dünyada barışın gittikçe zorlaştığını belirtti.

Giriş Tarihi: 1 Eylül 2014 Pazartesi 17:01
Dünya barışı gittikçe zorlaşmaktadır

 Ahmet Bahçivan İş Merkezinde yapılan açıklamayı okuyan Mazlum Der Şanlıurfa Şube Başkanı Meral Dervişoğlu, insanlığın savaş ve haksız saldırılardan dolayı büyük açılar çektiği bu günkü dünyada barışın gittikçe zorlaştığını belirtti.

Barışı kurmanın vicdanlı ve adil zihinsel yapıya sahip toplumların mücadelesiyle mümkün olabileceğini belirten Dervişoğlu, “Bizler barışa önem vermekteyiz. Çünkü savaş ve çatışma ortamından çok çektik ve hala çekmekteyiz. Ülkemizde ve bölgemizde yarınlara daha güvenle bakabileceğimiz barışçıl bir ortamı henüz oluşturabilmiş değiliz” dedi.

Savaştaki olumsuzluklar nedeniyle çözüm sürecinin hızlandırılması gerektiğini vurgulayan Dervişoğlu, “Irak’ta ve Suriye’de savaş devam ediyor. Çözüm sürecine rağmen dağa çıkarılmış çocuklarının bırakılması için annelerin yaptığı eylemin devam ediyor olması bizleri üzmektedir. Batılı devletlerin Filistinli Müslümanlara ve farklı etnik gruplara yaptığı insanlık dışı uygulamalar devam etmektedir. Her şeye rağmen barışa dair umutlarımızı kaybetmeyeceğiz” şeklinde konuştu. (Sedat Kuşulay/Mustafa Bikeç-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com