Advert
Advert
Advert

D.Ü Tıp Fakültesi ders başı yaptı

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni tercih eden 90 öğrenci ders başı yaptı. And içip önlük giyen öğrencilerin ilk dersi tanışma ve okulu tanımak oldu.

D.Ü Tıp Fakültesi ders başı yaptı
D.Ü Tıp Fakültesi ders başı yaptı

 2014-2015 etiğim-öğretim yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini tercih eden öğrenciler için Başhekimlik Konferans Salonunda toplantı düzenlendi.

Toplantıda bir konuşma yapan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Meki Bilici,  “47 yıllık tecrübeye sahip bir okulu tercih etmişsiniz. Bu sizin avantajınızadır. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tecrübe ve dinamizm vardır. 6 yılı tecrübeli hocalarla geçireceksiniz” dedi.

“Hedefiniz doktor değil uzman hekim olmalı”

Dr. Bilici, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “İlk hafta okulunuzu, hocalarınızı ve arkadaşlarınızı tanıyacaksınız. Ondan sonra da dersler başlayacak. 1992 de ben de bu sıralardan geldim. 3. Sınıftan sonra bu işin içindesiniz. Tıp eğitimi diğer eğitimlerden farklıdır. Çünkü tıp bilgileri sürekli yenileniyor. Bunu sahaya çıktığınızda göreceksiniz. Hedefiniz doktor olmak değil, uzman hekim olmalıdır.” ifadelerini kullandı.

“Tıpta gereksiz bilgiler yoktur”

Liselerde görülen birçok derste hayatta kişinin önüne gelmeyen bilgilerin olabileceğini ifade eden Dr. Bilici; "Tıp Fakültesinde göreceğiniz, öğreneceğiniz her bilgi gerekli bilgilerdir.  Hep birlikte bu mesleği icra edeceğiz. Bu 6 yılık eğitim size uzun gelebilir. Yapacağınız tek şey sebat etmektir.” şeklinde konuştu.

Hekimlik mesleğinin yüzyıllardan beri süregelen ayrıcalıklı bir meslek olduğunu belirten Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Recep Işık ise, neredeyse yarım asrı aşan bir tarihe sahip olan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinin tarihsel gelişimini anlattı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fuat Gürkan Ozan Kurt  bazı öğrencilere önlük giydirdi ve ÖSYM sınavında en yüksek puanı aldığı halde Dicle Üniversitesi Tıp fakültesini tercih ettiği için Ozan Kurt ismindeki öğrenciye yarım altın hediye etti. (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı