Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim D.Ü Tıp Fakültesi ders başı yaptı

D.Ü Tıp Fakültesi ders başı yaptı

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni tercih eden 90 öğrenci ders başı yaptı. And içip önlük giyen öğrencilerin ilk dersi tanışma ve okulu tanımak oldu.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2014 Çarşamba 11:53
D.Ü Tıp Fakültesi ders başı yaptı

 2014-2015 etiğim-öğretim yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini tercih eden öğrenciler için Başhekimlik Konferans Salonunda toplantı düzenlendi.

Toplantıda bir konuşma yapan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Meki Bilici,  “47 yıllık tecrübeye sahip bir okulu tercih etmişsiniz. Bu sizin avantajınızadır. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tecrübe ve dinamizm vardır. 6 yılı tecrübeli hocalarla geçireceksiniz” dedi.

“Hedefiniz doktor değil uzman hekim olmalı”

Dr. Bilici, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “İlk hafta okulunuzu, hocalarınızı ve arkadaşlarınızı tanıyacaksınız. Ondan sonra da dersler başlayacak. 1992 de ben de bu sıralardan geldim. 3. Sınıftan sonra bu işin içindesiniz. Tıp eğitimi diğer eğitimlerden farklıdır. Çünkü tıp bilgileri sürekli yenileniyor. Bunu sahaya çıktığınızda göreceksiniz. Hedefiniz doktor olmak değil, uzman hekim olmalıdır.” ifadelerini kullandı.

“Tıpta gereksiz bilgiler yoktur”

Liselerde görülen birçok derste hayatta kişinin önüne gelmeyen bilgilerin olabileceğini ifade eden Dr. Bilici; "Tıp Fakültesinde göreceğiniz, öğreneceğiniz her bilgi gerekli bilgilerdir.  Hep birlikte bu mesleği icra edeceğiz. Bu 6 yılık eğitim size uzun gelebilir. Yapacağınız tek şey sebat etmektir.” şeklinde konuştu.

Hekimlik mesleğinin yüzyıllardan beri süregelen ayrıcalıklı bir meslek olduğunu belirten Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Recep Işık ise, neredeyse yarım asrı aşan bir tarihe sahip olan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinin tarihsel gelişimini anlattı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fuat Gürkan Ozan Kurt  bazı öğrencilere önlük giydirdi ve ÖSYM sınavında en yüksek puanı aldığı halde Dicle Üniversitesi Tıp fakültesini tercih ettiği için Ozan Kurt ismindeki öğrenciye yarım altın hediye etti. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com