Advert
Advert
Advert

Dr Hüseyin Mirkelam Şanlıurfa'dan aday adayı

Dr Hüseyin Mirkelam Şanlıurfa'dan aday adayı
Dr Hüseyin Mirkelam Şanlıurfa'dan aday adayı

 

Şanlıurfa’dan Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili aday adayı olacağını açıklayan ünlü Göz Doktoru Hüseyin Mirkelam yarın parti il merkezine giderek adaylık müraacatını gerçekleştirecek. Mesleki alanda Türkiye’nin önde gelen isimleri arasında yer alan Dr Mirkelam Şanlıurfa ve Gaziantep’e eğitim ve sağlık alanında yaptığı yatırımlar ve bağışlarla da dikkat çekiyor. Halk arasında hayırsever doktor olarakta bilinen Dr Mirkelam “Şanlıurfa’nın 21. Yüzyıl standartlarında yaşanabilir bir kent olması için çalışacağım” dedi.

 

12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan 24. dönem milletvekilliği seçimlerinde Şanlıurfa’dan aday adayı olacağını açıklayan Göz Doktoru Hüseyin Mirkelam Cuma günü adaylık müraacatını yapacak. Gaziantep’te faaliyet gösteren Özel Mirkelam Göz Lazer Göz Merkezinin sahibi olan Dr Hüseyin Mirkelam’ın Adalet ve Kalkınma Partisinden milletvekili aday adayı olacağı ifade edildi. Şanlıurfa’nın Birecik İlçesinde dünyaya gelen Dr Hüseyin Mirkelam göz sağlığı alanındaki başarıları yanında Şanlıurfa ya yönelik özellikle eğitim alanında önemli yatırımlar gerçekleştirdi. Dr Hüseyin Mirkelam genç yaşında kendi adına inşa ettirdiği Dr Hüseyin Mirkelam Halk Eğitim Merkezi’ni Milli Eğitim Bakanlığına bağışlamasının ardından yine kendi adına inşa ettirdiği sağlık ocağını da Sağlık Bakanlığına bağışlayarak bölgede eğitim alanında önemli gelişmelere imza attı. Babası eski parlamenter merhum Aydın Mirkelam adına inşa ettirilen Aydın Ferit Mirkelam İlköğretim Okulu ve Gül Aydın Mirkelam Koleji’de yine eğitime verdiği desteklerin en önemli göstergesi. Bölge halkı tarafından sevilen ve Türkiye’de alanındaki en iyi uzman hekimlerden birisi olan Dr Hüseyin Mirkelam milletvekilliği aday adaylığını açıklarken “21. yüzyıl standartlarında bir ülke oluşumuna katkı sağlamak, Şanlıurfa’nın bu güne kadar ihmal edilmiş sorunlarına çözümler üretmek, bölgedeki üretimin katma değer olarak ekonomiye dönüşümünü sağlamak ve özellikle eğitim ve sağlık alanında kentimizin hak ettiği yere gelmesini sağlamak için milletvekili aday adayı oluyorum.” dedi.   

 

Mirkelam TBMM’de Şanlıurfa’yı temsil etmek istiyor

 

Şanlıurfa ve ülke sorunlarını yakından bilen ve özellikle son dönemlerde Ortadoğu bölgesinde meydana gelen olayları yakından izleyen Dr Hüseyin Mirkelam gündemi değerlendirirken “Ülkemizin birlik ve beraberliği ve toprak bütünlüğü için dikkatli olmamız gereken önemli bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte yeni oluşacak olan parlamentonun konulara vakıf, ülke ve dünyada meydana gelen değişimleri yakından takip eden ve gelecekle ilgili planlanacak her türlü organizasyonda aktif görev alabilecek yapıya sahip milletvekillerinden oluşması gerektiğine inanıyorum. Ülkemizde genç bir nüfus var ve genç nüfusu uzun vadede bekleyen yüzlerce sorun bulunmaktadır. Sahip olduğumuz genç nüfusun enerji ve gücünü doğru kanalize etmemiz halinde Türkiye sadece Ortadoğu’da değil, dünya da en güçlü devletlerarasına girecektir. Şanlıufra sahip olduğu birçok değerle dünyanın göz bebeği bir kenttir. Ancak dünya turizm pastasından yeterli pay alabilecek düzeye gelmediği gibi bu alandaki tanıtımı da yetersizdir. Bölgede yeni turizm tesislerinin kurulması, yerli ve yabancı turistlerin günü birlik değil, yatılı olarak ilimize gelmesini ve dolayısıyla esnafımıza, tüccarımıza ciddi manada katkılar sağlamasına neden olacaktır. Kentimizin doğru tanıtımı ve dünya turizm pastasından yeterli payı almasını sağlamak için gerekli her türlü çabayı da göstereceğim. Şanlıurfa’da tarım alanındaki sorunları yakından bilen birisi olarak doğru ürünlerin yetiştirilmesi, tarımsal alanların doğru kullanılması ve üretilen ürünlerin hak ettiği rakamlarla pazara sunulması yönünde de gerekli her türlü bilgi ve donanıma sahip olduğuma inanıyorum. Allah kısmet eder aday olur ve milletvekili olma hakkını kazanırsam vatandaşlarımızla el ele omuz omuza bütün sorunların üzerine giderek çok kısa süre içerisinde çözüm yollarını bulacağız.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu