Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Dr. Faruk Öncel’den Başbakan’a Açık Mektup!

Dr. Faruk Öncel’den Başbakan’a Açık Mektup!

Şanlıurfa’nın önemli tıp adamlarından Dr. Faruk öncel gündeme dair önemli açıklamalarda bulunarak başbakan recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. öncel yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2012 Salı 12:08
Dr. Faruk Öncel’den Başbakan’a Açık Mektup!
Sn. başbakanım aslında bu ülkeyi Kürtler kurtarmışlardır. Mustafa Kemalin anlaştığı Kürtlerin oluşturduğu süvari birliği Kürt analarının bağışladığı altınları ve hayvanlarının ve hasatlarının karşılığında Ruslardan alınan silahlarla Türk kardeş halkı İngiliz Rum ve İtalyanların işgalinden Kürt gençlerinin oluşturduğu ordu ile başkomutan M. Kemal bize kazanmış ve bırakmış Kürt Türk kardeşliğini kurmuştur. Bu güne gelinceye dek çok badireler sürgünler işgaller katliamlar soykırımlar bombalamalar ve 35 yıldır oynanan oyunlar gülünç hal aldı. dizi-filmler gibi oynayanlar senaryo ve figüranlar hepsi belli hala kendimizi aldatmayalım. Kürt halkına bu kadar eziyetten sonra iadei itibar edilip özür dilenmeli ve yeniden Kürt Türk kardeşliği tesis edilmelidir. faili meçhuller, kürümiyanizm mantalitesi yeniden titizlikle sorgulanıp hiç Türklere ihanet etmemiş Kürt kardeş halkından özür dilenip yeniden Kürt -Türk kardeşliği tesis edilmelidir bunu yapmak ancak recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah gül ikilisine yaraşır... tarih sizden bunu bekliyor.

Sn. başbakanım sizin demokratik açılımında tek muhatabınız Kürt aydınlarıdır Kürt halkının il ilçe temsil heyetleri sosyologlar ve Kürt demokratlarıdır ve anayasayı oluştururken bu platformu oluşturmalısınız. eğer gerçekçi iseniz olaya ciddi yaklaşmak istiyorsanız Kürt halkının haklarını sn veya sn olmayanların davası olmaktan çıkarıp( don kişot un pozisyonundan çıkarıp) Kürt realitesini biz halkın adamlarıyla kararlar almalısınız. Atatürk’ün yaptığı gibi Kürt Türk kardeşliği temel hedef olmalıdır…

90 yıldır birbirini kesmek ve kanı kanla yıkamaya çalışan zihniyet olan kürümiyanizm (ismet vari)yaklaşımı kardeşliği düşmanlığa dönüştürmüştür. artık doğru teşhis ciddi samimi kararlı isabetli adımlar atılıp çağdaşlaşmak sizin vizyon ve devlet adamlığınıza yakışır Mustafa kemal’de sağ olsaydı sizden bunu yapmanızı isterdi. gelin elbirliğiyle iki kardeş halkı kucaklaştıralım 1920 -22 yıllarındaki gibi yeniden birlik beraberlik oluşturalım her konuda eşit haklarla hep beraber yaşasın Kürt- Türk kardeşliği diyelim. dedi.

Ahmet akbaş/Urfa medya

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com