Advert
Advert
Advert

DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Bahçeliye MHP çatısı altında

DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Bahçeliye MHP çatısı altında
DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Bahçeliye MHP çatısı altında

Saadet Partisi ve Türkiye Partisi ile uzun süre seçim ittifakı görüşmelerini sürdüren DP lideri Namık Kemal Zeybek, rotayı MHPye kırdı. DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Biz MHP ile ittifak yaparız. Çatı MHPdir. Bir tek şartımız olur. Listeler netice alacak şekilde düzenlenmeli dedi.

Zeybek, MHP ile ittifak görüşmeleri için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliden görüşme talebinde bulunduğunu, ancak henüz kendisine bir yanıt verilmediğini söyledi.

DP Genel Başkanı Zeybek, partisinin genel merkezinde düzenlenen il başkanları toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, tek meselelerinin ittifak olmadığını, ancak ittifakın da önemli bir konu olduğunu ifade etti.

Parti içinde yaptıkları görüşmelerde, daha gür ve daha büyük bir blok halinde seçime gitme görüşünün ortaya çıktığını belirten Zeybek, bu çerçevede MHP ile ittifak görüşünün gündeme geldiğini bildirdi.

BAHÇELİDEN RANDEVU TALEP ETTİ AMA CEVAP GELMEDİ

Zeybek, Geçen Perşembe günü Sayın Bahçeliden görüşme talebinde bulundum. Bugün Cumartesi, herhangi bir yanıt gelmedi dedi.

MHPden 5-10 milletvekili talep ettikleri yönündeki haberlerin doğru olmadığını ifade eden Zeybek, henüz görüşmenin bile gerçekleşmediğine işaret etti.

LİSTELER NETİCE ALACAK ŞEKİLDE DÜZENLENMELİ

Biz MHP ile ittifak yaparız. Çatı MHPdir. Bir tek şartımız olur. Listeler netice alacak şekilde düzenlenmeli diyen Zeybek, diğer taraftan Saadet Partisi ile ittifak çalışmalarının da halen sürdüğünü, listeler üzerinde çalışıldığını belirtti.

 ŞEHİTLER TERFİ ETMELİ

Son halk oylamasında hükümetin şehit yakınlarına bazı vaatlerde bulunduğunu ifade eden Zeybek, bu çerçevede hükümetin verdiği vaatleri unuttuğunu öne sürerek, Bugünkü iktidar için esas olan bir şey yapmak değil, boş vaatlerde bulunarak amaçlarına ulaşmak diye konuştu.

Kamu görevlisi polis ve asker şehitlerin vefatlarından sonra da terfi ettirilmesi gerektiğini ifade eden Zeybek, şehit yakınlarına bu çerçevede maaş bağlanmasını istedi. Zeybek, bu tür uygulamaların başka ülkelerde de olduğunu söyledi.

Türkiyede profesyonel orduya da geçilmesi gerektiğini dile getiren Zeybek, gençlerin bir ay süreyle askerlik yapabileceğini, bunun da yaz aylarında gerçekleştirilebileceğini belirtti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Şanlıurfa’da, yeni evli genç intihar etti
Şanlıurfa’da, yeni evli genç intihar etti