Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Down sendromlu çocuklar aileleriyle kampa gidiyor

Down sendromlu çocuklar aileleriyle kampa gidiyor

Down Sendromlu Melekler Derneği, 20 down sendromlu çocuğu aileleriyle birlikte İzmit Yuvacık`ta kampa götürüyor.

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2015 Çarşamba 14:00
Down sendromlu çocuklar aileleriyle kampa gidiyor

Down Sendromlu Melekler Derneği (DOSEM) Batman`da yaşayan 20 down sendromlu çocuğu, 8 Ekim`de aileleriyle birlikte İzmit Yuvacık`ta kampa götürüyor.

DOSEM, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen “Melekler Kampı” projesi kapsamında düzenleyeceği eğitim ve seminer faaliyetleriyle down sendromlu çocukların aileleriyle bağlarının ve iletişimlerinin güçlendirmeyi, sosyal ve toplumsal uyumlarına katkı sağlanmayı hedefliyor.

DOSEM`in Kurucu Başkanı M. Emin Baş projeyle ilgili verdiği demeçte down sendromlu çocuk ve gençlerin aileleriyle kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak ve tatil ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını belirtti.

Projenin down sendromlu çocuk ve gençlerin ailelerine de dönük bir çalışma olduğunu vurgulayan Baş, kamp süresince kişisel gelişim seminerleri ve psikolojik desteklerle aileleri de bilgilendireceklerini söyledi.

Engelleri dolayısıyla toplumda dışlanan çocuk, genç ve ailelerinin toplumsal uyumlarına, aidiyet duygularına katkı sağlamaya çalıştıklarını söyleyen Baş, “Down sendromlu çocuk ve gençlerimizin kişisel potansiyellerini ortaya çıkarmak, bulundukları evden, kurumdan ayrı bir mekanda sadece kendilerine özel hazırlanmış bir programla aileleriyle birlikte eğlenceli, kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Proje kapsamında düzenlenecek kampın yanı sıra down sendromlu çocuk ve ailelere İstanbul`un gezdirileceği de belirtildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com