Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Dövizli askerlikte İndirim

Dövizli askerlikte İndirim

Dövizli Askerlik bedelinde son noktaya gelindi.

Giriş Tarihi: 18 Haziran 2013 Salı 21:38
Dövizli askerlikte İndirim

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ilk bakanlar toplantısında dövizli askerlik için fiyatın düşürüleceğini söyledi.

10 Bin Avro olan Dövizlik askerliğin 10 Bin TL'ye düşürüleğine Başbakan Erdoğan'ın evet diyeceği kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca 10 Bin Avro ödeyenlere ise paranın üst kısmı iade edileceği gelen bilgiler arasında...

Başbakan Erdoğan'ın dün Ankara'da katıldığı Yurt Dışı Türkler Dayanışma Kurulu toplantısında gündeme getirdiği dövizli askerlik konusunda ilk açıklama bugün Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan geldi. Bozdağ'ın açıklamasına göre yapılacak ilk Bakanlar Kurulu toplantısında dövizli askerlik için fiyat indirimine gidilecek.

Başbakan Erdoğan, dün katıldığı Yurt Dışı Türkler Dayanışma Kurulu toplantısında  salonda bulunanlara dövizli askerlik konusunda ne kadar bedel alınmasını istediklerini sordu. Salondaki 5000 avro tekliflerine Erdoğan biraz insaflı olun sözüyle gülerek cevap verdi. Yurt dışından gelen temsilciler, sürenin 38 yılı geçtiğinde vatandaşlıktan çıkarılmanın söz konusu olduğunu ve işsiz gençlerin de göz önüne alınarak bir bedel belirlenmesini söylediler.

10.000 avro bedel ödeyerek dövizli askerlikten yararlananlar için daha düşük bir bedel belirlenirse, daha önceden ödeme yapanlara iade olacak mı sorusuna Erdoğan, hukuksal açıdan bakarsak böyle bir hak kanunlarda yer almıyor cevabını vererek bu konuda değerlendirmeler yapılarak karar verileceğini açıkladı.

GURBETÇİLERİN PAZARLIĞI ETKİLİ OLDU

Başbakan Erdoğan, dün, Yurt Dışı Türkler Danışma Kurulu toplantısında gurbetçilerle dövizle askerlik pazarlığı yapmıştı. 10 bin avroluk ücreti yüksek bulan gurbetçilerin fiyat önerilerini de Başbakan Erdoğan çok düşük bulmuştu.

Serdar İplikci/Rotahaber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com