Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Döngeloğlu Şanlıurfalılarla Buluştu

Döngeloğlu Şanlıurfalılarla Buluştu

Muharrem ayı dolayısıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin konuğu olarak Şanlıurfa’ya gelen Yazar Ömer Döngeloğlu “Aşure Kardeşliktir” konulu sohbetle Mehmet Akif İnan Konferans ve Sergi Salonu’nda Şanlıurfalılarla bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2014 Perşembe 20:31
Döngeloğlu Şanlıurfalılarla Buluştu


Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Eşi Turan Güvenç, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İ.Halil Mutlu, İl Müftüsü İhsan Açık, Dünya Tasavvuf Ulemaları Birliği Başkanı Dr. Seyyid Muhammed, Musul İlahiyat Fakültesi Dekanı Dr. Şeyh Faris Musulli, Irak Marifet Fakültesi Dekanı Dr.Mahmut Hüseyn, Dr. Kurra Müyesser Sabır, Dr. Rami Ubadi, Dr. Hüdeyfe El Vattar, Muhammed Said Mesut’un katıldığı etkinlikte Araştırmacı Yazar Ömer Döngeloğlu aşurenin önemine ilişkin sohbet gerçekleştirdi.

Aşure’nin manası, geçmişten günümüze süre gelen geleneği ve Peygamber Efendimiz Hz Muhammet(S.A.S)’in aşureye bakışı ve diğer İslami konularda aktaran Ömer Döngeloğlu ‘Kerbala Olayı’nı anlattı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak Urfa’ya geldiğini ve Urfa’da olmaktan büyük onur ve gurur duyduğunu ifade eden Döngeloğlu, Urfa’nın Mekke kokan kadim bir kent olduğunu söyledi. Döngeloğlu, Başkan Güvenç’e nazik davetinden dolayı teşekkür etti.
Başkan Güvenç, Daveti kırmayarak kente gelen Ömer Döngeloğlu’na ve Grup Dergah’a teşekkür ederek, Muharrem ayının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak Şanlıurfa’ya gelen Araştırmacı-Yazar Ömer Döngeloğlu, Mehmet Akif İnan Konferans ve Sergi Salonu’nda programa katılanlara etkinlik sonrası aşure ikram edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi’nde Ebru ve Hat Sanatı Kursu Açıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com