Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin Dolandırıcıların yeni kurbanı Haliliye Belediyesi oldu

Dolandırıcıların yeni kurbanı Haliliye Belediyesi oldu

Her gün eyi bir yöntem kullanan dolandırıcıların yeni yöntemi resmi kurumların adını kullanarak dolandırmak oluyor.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2015 Çarşamba 14:24
Dolandırıcıların yeni kurbanı Haliliye Belediyesi oldu

Daha önce Şanlıurfa'da başta valilik olmak üzere çeşitli kurumların ismini kullanan dolandırıcılar bu kez Haliliye Belediyesindeki yetkililerin ismini kullanarak vatandaşı dolandırıyorlar.

BELEDİYE UYARDI

Haliliye Belediyesi vatandaşı arayıp kendilerini Belediye Başkanları, Başkan Yardımcıları ve Belediye Yetkilileriolarak tanıtan şahıslara karşı uyanık olmalarını ve emniyet yetkilileri ile irtibata geçmeleri istedi.

İŞTE BELEDİYEDEN YAPILAN O AÇIKLAMANIN TAM METNİ:

Haliliye Belediyesi olarak, kentimizde gerçekleştirilen dolandırıcılık vakalarına karşı vatandaşlarımızı uyarmak, bu konuda farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bu nedenle aşağıda paylaştığımız metnin kamuoyu ile paylaşımı bizim için son derece önemlidir. Gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.

"Kentimizde Belediye Başkanları, Başkan Yardımcıları ve Belediye Yetkililerinin isimleri kullanılarak yapılan aramalarla, vatandaşlardan para veya menfaat temini yönünde talepler gelmektedir. Vatandaşlarımızın bu konuda dolandırıcılara karşı tedbirli olmaları, bu ve benzer durumlarda emniyet yetkilileri ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. Lütfen, sizi arayarak yardım kampanyası, belediye uygulaması vb. nedenlerle taleplerde bulunanlara inanmayınız. Bu kişi ya da kişilere karşı tedbirli ve dikkatli olunuz. Belediyeler vatandaşlardan her hangi bir şekilde yardım ya da destek talebinde bulunmamaktadır. Kendisini; Başkan, Başkan Yardımcısı veya Belediye yetkilisi olarak tanıtanlara karşı Haliliye Belediyesi olarak, olası vakaların yaşanmaması adına vatandaşlarımızı uyarıyor, bu kişilere itibar edilmemesi için hatırlatmada bulunuyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak: www.balikligol.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com