Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Dokunulmazlık yasası Anayasa Komisyonunda kabul edildi

Dokunulmazlık yasası Anayasa Komisyonunda kabul edildi

AK Parti'nin verdiği ‘hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılması’na ilişkin anayasa değişikliği teklifi Meclis Anayasa Komisyonunda görüşülen ve sert tartışmalara sahne olan dokunulmazlık teklifi Anayasa Komisyonunda kabul edildi.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2016 Salı 07:55
Dokunulmazlık yasası Anayasa Komisyonunda kabul edildi

Meclis Anayasa Komisyonunda görüşülen ve sert tartışmalara sahne olan dokunulmazlık teklifi, AK Parti, CHP ve MHP'nin oylarıyla kabul edildi.


AK Parti'nin verdiği ‘hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılması’na ilişkin anayasa değişikliği teklifi Meclis Anayasa Komisyonunda kabul edildi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplanan Anayasa Komisyonu, geçen hafta görüşülmeye başlanan ve kavga nedeniyle ertelenen teklifi ele aldı.

Toplantının yapıldığı, yeni halkla ilişkiler binasındaki komisyon salonunda yeni bir düzen sağlanarak, Milletvekillerinin ayakta kalmaması için basına sınırlı yer ayrıldı.

Meclis'te görev yapan sivil polislerin, komisyon toplantısının yapıldığı salonun önünde oluşturdukları koridordan milletvekilleri içeriye alındı.

Toplantı salonuna önce AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve çok sayıda AK Parti milletvekilinin ardından, salona Adalet Bakanlığı görevlileri ve komisyon uzmanları alındı.

HDP milletvekillerinin toplu olarak katıldığı toplantıya sadece komisyon üyesi milletvekillerinin danışmanları alındı.

Görüşmeler sonucunda yapılan oylamada, AK Parti, CHP ve MHP'li komisyon üyelerinin oylarıyla, ‘hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılması’na ilişkin anayasa değişikliği teklifi Meclis Anayasa Komisyonunda kabul edildi.

Meclis Anayasa Komisyonu'nun görüşmelerinde bugün de HDP’li Milletvekillerinin tutumları nedeniyle istenmeyen görüntüler yaşandı. Komisyonda tekme tokatlı kavga yaşanırken, HDP’li Miilletvekillerinin komisyonu ‘biji serok apo’ sloganları atarak terk etmeleri kameralara yansıdı. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com