Advert
Advert
Advert

Dokunulmazlık yasası Anayasa Komisyonunda kabul edildi

AK Parti'nin verdiği ‘hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılması’na ilişkin anayasa değişikliği teklifi Meclis Anayasa Komisyonunda görüşülen ve sert tartışmalara sahne olan dokunulmazlık teklifi Anayasa Komisyonunda kabul edildi.

Dokunulmazlık yasası Anayasa Komisyonunda kabul edildi
Dokunulmazlık yasası Anayasa Komisyonunda kabul edildi

Meclis Anayasa Komisyonunda görüşülen ve sert tartışmalara sahne olan dokunulmazlık teklifi, AK Parti, CHP ve MHP'nin oylarıyla kabul edildi.


AK Parti'nin verdiği ‘hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılması’na ilişkin anayasa değişikliği teklifi Meclis Anayasa Komisyonunda kabul edildi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplanan Anayasa Komisyonu, geçen hafta görüşülmeye başlanan ve kavga nedeniyle ertelenen teklifi ele aldı.

Toplantının yapıldığı, yeni halkla ilişkiler binasındaki komisyon salonunda yeni bir düzen sağlanarak, Milletvekillerinin ayakta kalmaması için basına sınırlı yer ayrıldı.

Meclis'te görev yapan sivil polislerin, komisyon toplantısının yapıldığı salonun önünde oluşturdukları koridordan milletvekilleri içeriye alındı.

Toplantı salonuna önce AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve çok sayıda AK Parti milletvekilinin ardından, salona Adalet Bakanlığı görevlileri ve komisyon uzmanları alındı.

HDP milletvekillerinin toplu olarak katıldığı toplantıya sadece komisyon üyesi milletvekillerinin danışmanları alındı.

Görüşmeler sonucunda yapılan oylamada, AK Parti, CHP ve MHP'li komisyon üyelerinin oylarıyla, ‘hakkında dosya bulunan milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılması’na ilişkin anayasa değişikliği teklifi Meclis Anayasa Komisyonunda kabul edildi.

Meclis Anayasa Komisyonu'nun görüşmelerinde bugün de HDP’li Milletvekillerinin tutumları nedeniyle istenmeyen görüntüler yaşandı. Komisyonda tekme tokatlı kavga yaşanırken, HDP’li Miilletvekillerinin komisyonu ‘biji serok apo’ sloganları atarak terk etmeleri kameralara yansıdı. (İLKHA)

Anayasa Komisyonu kabul edildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!