Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Doktorlar Şemdinli'yi terk etti

Doktorlar Şemdinli'yi terk etti

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde son günlerde PKK'nin halka ve yaşam alanlarına yaptığı saldırılardan sonra istifa eden doktorlar ilçeyi terk etti.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2015 Pazar 11:36
Doktorlar Şemdinli'yi terk etti

Şemdinli’de PKK’nin son günlerde vatandaşların iş yerlerine evlerine ve en son hastaneye yaptığı saldırıdan sonra görev yapan uzman doktorlar ilçeyi terk etti.

Son 3 ayda 8 doktorun istifa edip ilçeyi terk ettiği öğrenilirken, şuan Şemdinli ilçe Devlet Hastanesinde sadece 1 uzman doktorun kaldığı onun da Hakkârili olduğu öğrenildi.

Bir süre önce 9 uzman doktor ve 50 pratisyen, hemşir, hemşire, anestezi görevlisinin hizmet verdiği hastanede, PKK saldırılarının ardından 8 doktor istifa ederek memleketlerine döndü.

Devlet Hastanesi hemşiresi Fidan Demir yaşananları şöyle aktardı: “Ağustos ayından önce hastanemizde üroloji, çocuk hastalıkları servisi, genel cerrahi, diş hastalıkları, kadın doğum, KBB, göz ve ortopedi doktorları mevcuttu fakat yaşanan olaylardan sonra hepsi istifa edip gitti.”

Son olarak iki gün önce gelişen olaylardan sonra kalan 3 doktorun da ayrıldığını belirten Demir, “Olaylardan önce hastanemizde 50’den fazla sağlık personeli vardı. Bunların 9’u uzman doktor, hemşire, pratisyen ve diğer sağlık çalışanlarıydı. Burada cereyan eden olaylar nedeniyle 6 doktor istifa etti. En son iki gün önce hastaneye yönelik yapılan saldırıdan sonra kalan 3 doktor da istifa edip gitti. Sadece şuan Genel Cerrah doktorumuz görev yapmaktadır” dedi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com