Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Doktorlar grev yapınca hastalar mağdur oldu

Doktorlar grev yapınca hastalar mağdur oldu

Batman'da doktorlar Ankara'daki patlamayı protesto etme amacıyla grev yapınca hastalar mağdur oldu.

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2015 Pazartesi 18:00
Doktorlar grev yapınca hastalar mağdur oldu

Batmanlı sağlıkçılar, Ankara’da meydana gelen patlamayı protesto etmek amacıyla greve gitti. Grevden dolayı acil hastalar dâhil tedavi bekleyen birçok hasta mağdur oldu.

Hastalara bakmamakla birilerinin mağduriyetlerinin giderilmediğini belirten hasta yakını Ömer Çelik, “Bugün çocuğumuzu tedavi için hastaneye getirdik. Ankara’daki patlama nedeniyle doktorlar grevdedir. Hiçbir doktor yoktur. Ankara’daki patlama protesto edilsin. Ama halkı mağdur edecek şekilde, mesai saati içerisinde grev olmamalı. Bir yandan bir mağduriyeti dile getirmeye çalışıp, bir yandan da hasta vatandaşları mağdur etmek doğru olmaz, olmamalıdır. Sabahtan beri gelmişiz, bir doktor bulamıyoruz. Fiş kesenler dahi grevdeler. Bu kadar hasta tedavi beklerken sağlıkçılar grevlerini evde geçiriyorlar. Görevleri başında durmamakla, hastalara bakmamakla birilerinin mağduriyetleri giderilmiyor, aksine mağduriyetleri artıyor.” dedi.

Doktorların grevde oldukları için çocuklarına bakmadıklarını belirten Fahriye Ekin ise şunları söyledi: “Saat 09.00’da beri hastaneye gelmişiz, fiş bile alamadık. Doktorlar olmadığından dolayı çok mağdur olduk. Bir kanun- nizam yok. Kanun olsaydı bunlar olmazdı. Olan bizlere oluyor. Çocuğumuz çok hasta ve bir türlü çocuğumuzu doktora gösteremedik. Saatler sonra çocuğumuzun hasta haliyle eve gitmek zorunda kaldık.”

Hastane için köyden geldiklerini ifade eden Aziz Zengin, “Sabahtan gelmişiz, doktorlar yok. Yaşanan patlamadan dolayı grevdeymişler. Mağduruz, hasta halimizle köye geri döneceğiz. Buradan tüm sağlıkçılara sesleniyorum. Niye halkı mağdur ediyorsunuz.” dedi.  (M. Sait Çelik – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şehit Muhammet Fatih Safitürk'ün ismi Akçakale’de yaşayacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com