Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Doğum Hastanesinde kuvöz ve vantilatör sıkıntısı

Doğum Hastanesinde kuvöz ve vantilatör sıkıntısı

Giriş Tarihi: 5 Mart 2010 Cuma 22:28
Doğum Hastanesinde kuvöz ve vantilatör sıkıntısı

Sağlık Müdürü Hasan Doğan, kentte yoğun doğum olayından dolayı zaman zaman sıkıntılarının olduğunu ve bunu da aşmaya çalıştıklarını söyledi.
Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nde yaşanan kuvöz ve veantilatör (yetişkin veya çocukların nefes almasına yardımcı olan cihaz) sıkıntısı vatandaşların tepkilerine neden oldu.
Hastanede ventilatör ve kuvözün olmamasından dolayı yeni doğan birçok bebek Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Elazığ, Malatya'ya gönderiliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde 30 adet kuvöz 7 tane de ventilatör bulunuyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Hasan Demir, "Şanlıurfa ilimiz çok doğum olayının yaşandığı bir ilimizdir. Doğan çocuk sayısı fazla olunca küvöz ve ventilatör sayısı yetersiz kalıyor. Böylesi durumlarda başka hastanelere gönderiyoruz. Bu süreç içerisinde hastanede kapasiteyi artırmayı yapıyoruz. Bilindiği üzere yeni Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi yapılıyor. Bu hastanemiz bittiği zaman bu sıkıntılar ortadan kalkmış olacak" dedi. İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com