Advert
Advert
Advert

Doğu'da bin 85 köye ulaşım sağlanamıyor

Doğu Anadolu Bölgesinde kar yağışı nedeni ile bin 85 mahalle, kom ve köy yolu ulaşıma kapalı.

Doğu'da bin 85 köye ulaşım sağlanamıyor
Doğu'da bin 85 köye ulaşım sağlanamıyor

Doğu Anadolu Bölgesinde aralıklarla devam eden kar yağışı ve tipi ulaşımı aksatmaya devam ediyor. Kar yağışı nedeni ile Bölgede 262 mahalle, kom ve 823 köy yoluna ulaşım sağlanamıyor.

Kar ve tipi nedeniyle Erzurum'da kırsal kesimde yer alan 262 mahalle ve kom ile Ağrı'da 207, Ardahan'da 35, Erzincan'da 291, Tunceli'de 284, Kars'ta 6 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor. Kapalı yolların yeniden ulaşıma açılması içinse çalışmalar yürütüyor.

Meteoroloji 12 Bölge Müdürlüğü ise bölgede bugün havanın parçalı, çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmininde bulunurken, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus hadiseleri beklendiği, vatandaşların bu hususta dikkatli olmaları gerektiği uyarısı yaptı.

En yüksek hava sıcaklıklarının Erzincan'da 3, Erzurum ve Iğdır'da sıfır, diğer illerde sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 1, Ağrı ve Ardahan'da 2 derece olacağı öngörülüyor.

Kar kalınlığı şehir merkezlerinde, Ağrı'da 50, Erzurum'da 24, Iğdır'da 18, Kars'ta 10, Erzincan ve Ardahan'da 3 santimetre, kayak merkezlerinde ise Erzurum Konaklı'da 88, Erzurum Palandöken'de 75, Kars Sarıkamış Cıbıltepe ve Erzincan Ergan'da 21 santimetre ölçüldü. (Ömer Adıgüzel - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler