Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Doğu illerinde sosyal analiz çalışması devam ediyor

Doğu illerinde sosyal analiz çalışması devam ediyor

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından bölge illerinde, Hayat boyu Eğitim ve Şiddetle Mücadele Vakfı (HEGEM) işbirliğiyle yapılan sosyal analiz çalışması kapsamında saha araştırmaları devam ediyor.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2015 Pazartesi 17:04
Doğu illerinde sosyal analiz çalışması devam ediyor

Çalışma kapsamında odak grup toplantıları, derinlemesine mülakatlar ve anket uygulama çalışmaları yapılarak sonuçlar raporlanacağı belirtildi.

Çalışma; illerin sosyal ve kültürel mevcut durumunu karşılaştırmalı bir yöntem ile analiz ederek, sosyal ve ekonomik kalkınmaya etki eden, illere özgü sosyal faktörleri ortaya koymayı amaçlamakta olduğu ifade edildi.

Bölge illerinde yaşayanların, eğitim, sağlık, güvenlik, sosyal yardım, erişilebilirlik, sosyal hizmetler gibi genel kamu hizmetleri ve sosyal hayat, ticari faaliyetler, kentleşme ve diğer olanaklar ile ilgili durumları değerlendirileceği belirtildi.

Ayrıca, ilde yaşayan bireylerin devlet algıları, vatandaşlık algıları, kimlik tanımları, kültürel ve tarihsel hafızaları ve genel olarak il ile ilgili değerlendirmeleri,  ilin sosyal ve ekonomik gelişimi arasındaki ilişkinin analiz edileceği öğrenilirken ortaya çıkacak sonuçların, sosyal ve ekonomik gelişmeye yönelik geliştirilecek politikalar için önemli veriler sunacağı belirtildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

227 hakim ve savcının ihraç edildi-İşte ihraç edilenlerin isim listesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com