Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Doğru Medya yazarları Siverek'te okurlarıyla buluştu

Doğru Medya yazarları Siverek'te okurlarıyla buluştu

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde okurları ile buluşan Doğru Medya yazarları basın ve medyanın önemine dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2014 Çarşamba 11:36
Doğru Medya yazarları Siverek'te okurlarıyla buluştu

 Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen programla doğru Medya Yazarları ile okuyucuları bir araya geldi. Dernek binasında düzenlenen etkinliğe, Doğru Haber Gazetesi yazarlarından Abdullah Aslan, Doğru Haber Gazetesi Bölge Temsilcisi Mehmet Baran ve İnzar Dergisi sahibi M. Zeki Ergin katıldı.

Programda ilk sözü alan İnzar Dergisi sahibi M. Zeki Ergin,  Müslümanların talip olduğu makamlar ile bu makamlara ulaşmak istediği çabanın aynı paralelde olmadığına dikkat çekti.  Birçok Müslüman’ın almış olduğu yayınları okumamasından dert yanan Ergin, “Kur’an’ın ilk ayeti ‘Oku’dur. Rabbimiz,  ‘Yaratan rabbinin adıyla oku’ buyuruyor. Oku emri, lafzatullahtan önce geliyor. Vahiy insanlığın yaşayabileceği en büyük olaydır ve bu vahiy oku emri ile başlıyor.” diyerek okumanın önemine dikkat çekti.

“Doğru Medyamıza Sahip Çıkalım”
Daha sonra söz alan Doğru Haber Gazetesi yazarlarından Abdullah Aslan, Müslümanların bugün gazete, tv, dergi, internet haberciliği konusunda büyük mesafeler aldığını belirtti. İnsanlara ulaşabilmenin en pratik yolunun basın ve medya olduğuna vurgu yapan Aslan, “Eskiden davetçiler kilometrelerce yol alıp birkaç kişiye tebliğde bulunuyorlardı. Günümüzde ise dergi, gazete ve televizyon vasıtasıyla aynı anda binlerce insana ulaşabiliyor” diyerek İslami medyaya sahip çıkılması gerektiğini anlattı.

Program, soru cevap şeklindeki bölümün ardından sone erdi. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

BYEGM 30’NCU YEREL MEDYA ÖZENDİRME YARIŞMASI DUYURUSU

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com