Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Doğalgaz kullanımı kömür satışlarını düşürdü

Doğalgaz kullanımı kömür satışlarını düşürdü

Gaziantep'te artan doğalgaz kullanımının şehirdeki mahrukatçıları olumsuz etkilediğini belirten Gaziantep Mahrukatçılar Odası Başkanı, vatandaşların büyük bir bölümü doğalgaza geçtiği için kömür satışlarında düşüş yaşandığını söyledi.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2015 Cuma 23:16
Doğalgaz kullanımı kömür satışlarını düşürdü

Kömür satışlarının son yıllarda azaldığını söyleyen Gaziantep Mahrukatçılar Odası Başkanı Müslüm Keklik, Gaziantep’te doğal gaz kullanımının artmasının odun ve kömür satışlarını etkilediğini ifade etti.

Gaziantep’te havaların soğuması ve yağışların başlaması ile birlikte odun ve kömür satışlarının artması beklenirken, durma noktasına geldiğini belirten Keklik, soba yerine doğalgaz kullanmaya başlayan vatandaşların yakacak satıcılarının işlerini durgunlaştırdığını aktardı.

Keklik, “Vatandaşların büyük bir bölümü doğalgaza geçti. Bundan dolayı kömür satışlarında yaşanan durgunluk esnaflarımızı mağdur ediyor.” dedi.

Doğalgaza geçildiği için odun kömüre talep azaldı

Kışın başında odun ve kömür satışlarında umduğunu bulamayan esnafın zor günler yaşadığını ifade eden Keklik, “Doğalgaza geçildiği için odun kömüre talep azaldı. Geçen yıla oranla bu yıl fiyatlarda çok az bir artış oldu. Eğer böyle giderse kömürcülerin ve oduncuların işi bitecek.” ifadelerini kullandı.

Kömür kullanan vatandaşların sayısının her geçen yıl azaldığını belirten Keklik, “Doğalgazın yaygınlaşmasıyla birlikte kömür kullanan vatandaşların sayısı da düştü. Geçen yıllara göre kıyasladığımızda bu yıl kömür satışlarında yüzde 20’lik bir azalma oldu. Kömür satışlarını doğalgaz kullanımı olumsuz etkiledi. Hem de vatandaşların alım gücü azaldı.”şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com