Advert
Advert
Advert

Dizüstü bilgisayarlara aman dikkat!

Dizüstü bilgisayarlara aman dikkat!
Dizüstü bilgisayarlara aman dikkat!

Dizüstü bilgisayarı kullanırken dikkat! Her gün saatlerce dizüstü bilgisayarda çalışmak ciltte kalıcı hasarlara yol açıyor.

İsviçrede yayımlanan bir rapora göre, dizüstü bilgisayarların uzun süre dizlerin üzerinde tutulması sonucu, ısıya maruz kalan ciltte kızarmış cilt sendromu oluşuyor.

Raporda yer verilen vakalardan birinin muhatabı 12 yaşında bir çocuk. Raporda bu çocuğun, bir süredir her gün birkaç saat dizüstü bilgisayarında oyun oynadığı açıklandı. Çocuğun bilgisayardan ötürü oluşan sıcaklığı fark ettiğini ancak buna aldırmadığını söylediğine yer verildi.

Bir başka vaka ise ABDden. Uzmanlar bir hukuk öğrencisinin bacağında aynı lekelerden oluştuğuna dikkat çekti.

Son on yılda dizüstü bilgisayarlarla ilgili 10 vakanın rapor edildi. Bu tür lekelerin kalıcı olabileceği belirtiliyor. nadir olarak cilt kanserine neden olabileceği uyarısı yapılıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Akademisyen     2016-06-26 Sizin üniversitede olanlardan haberiniz yok galiba, hastahanede ne yeni aletleri ne teknolojisi hoca kalmadı hoca, önce doktorların gitmesini engelleyin, kötü yönetim sebebiyle kimse kalmadı. Mahmut Kaçar a gelince hastahane Müdürü beyefendiyle Taşeron işçi alımı dışında ne iş yapmışlar, Dürüst olun kardeşim yanıltmayın kimseyi bunun vebalı büyüktür
Rtw     2016-06-26 Bu adam cemaat kadrosu oluşturmaktan başka bişey yapmiyor hayrat vakfindan eğitim durumu lise bile olmayan insanları ünw de görewe getirip yönetici yaptı allah için geldiğinden bu yana bu şehire yada öğrencilerine faydali olacak ne yaptı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle