Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Dizilerimizdeki intihar sahneleri, can aldı!

Dizilerimizdeki intihar sahneleri, can aldı!

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2010 Salı 12:46
Dizilerimizdeki intihar sahneleri, can aldı!

Sabah gazetesi televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ, köşe yazısında Türk dizilerinin Arap ülkelerinde yarattığı olumsuz bir olaydan bahsettti.

Aytuğ, Tunus'ta 12 yaşında bir çocuğun 'Acı Hayat' dizisindeki intihar sahnesini izledikten sonra bunu taklit ettiğini duyurdu.

Çocuk, odasındaki perde şeridini boynuna dolayıp, kendini asmış. Aslında bu ilk vaka değil. Geçen yıl aynı olay bu kez Birleşik Arap Emirlikleri'nde meydana gelmiş. Yine küçük bir çocuk aynı dizinin aynı bölümünü heyecanla izledikten sonra kitaplarını paketlediği bir kemer ve odasındaki perdelerin yardımıyla kendini asıp, intihar etmiş.

Aytuğ, dizilerimizle ilgili bir uyarı yapmayı da ihmal etmedi:

"Sahi, bizim dizileri izleyen Araplar, Türkiye''nin eski Teksas gibi belinde silahla dolaşan insanların, her fırsatta birbirini aldatan eş ve sevgililerin, entrikasız, suiistimalsiz, şiddetsiz yaşayamayan vatandaşların ülkesi olduğu fikrine kapılacaklar."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihayet Eyüp Nebi makamına el attılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com