Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Dİyarbakırlılar:Seçim sonuçlarının ülkeye huzur getirmesini istiyoruz

Dİyarbakırlılar:Seçim sonuçlarının ülkeye huzur getirmesini istiyoruz

Milletvekili Genel Seçimleri sonucu hakkında görüşlerini aktaran Diyarbakırlılar, sonuçların Türkiye'ye barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundular.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2015 Pazartesi 20:52
Dİyarbakırlılar:Seçim sonuçlarının ülkeye huzur getirmesini istiyoruz

Dün gerçekleştirilen 26’ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimleri hakkında düşüncelerini paylaşan Diyarbakırlılar, seçim sonuçlarından memnun.

Merkez Bağlar ilçesinde esnaflık yapan Mehmet Eroğlu, çatışmalar nedeniyle zor günler yaşadıklarını, bu nedenle ülkeye istikrar gelmesi temennisinde bulunduğunu belirtti.

Tek başına hükümet kurulmasının bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini dile getiren Eroğlu, “Kürt işadamları bu 5 ay içerisinde batma ve iflas  derecesine geldi. İnsan bir defa ölür ama borcu varsa her gün onun ölümü demektir. Biz silahlı ve çatışmalı ortam istemiyoruz. Seçim sonuçları bir fırsat olarak değerlendirilmeli. Sonuçların Türkiye’ye özellikle de bölgeye huzur ve güven getirmesini diliyorum.” dedi.

Diğer bir esnaf İsmail Çelen ise, seçimlerden sonra bölgeye istikrarın, barışın ve huzurun gelmesini beklediklerini belirterek, “ Yaşanan çatışmalı ortam bölgeyi ekonomik olarak olumsuz etkiledi. Birçok iş adamı yatırım yapamadı. Esnaf kepenk kapatmak zorunda kaldı. Bölgeye eski canlılığın gelmesini istiyoruz.   Bölgede yaşanan olumsuzlukları göz önünden bulundurularak, artık insanların huzurlu bir şekilde yaşaması için gayret edilmesi gerekir.” dedi.

Çözüm sürecinin devam etimsinin gerektiğini vurgulayan Çelen,  “Çözüm sürecinde tüm siyasi partilerin ve bölgedeki İslami Sivil Toplum Kuruluşlarının muhatap alınması gerekir. İnşallah bölgenin salahiyeti için istikrar devam eder.”  İfadelerine yer  verdi.

Bu seçimlerin barış ve huzurun gelmesini istediklerini belirten Hamit Börü de, “Oluşan tablodan gayet memnunuz. Tek başına bir partinin iktidar olması Türkiye ve bölge açısından iyi oldu. Çözüm sürecinin devam etmesini nasıl  bölge halkı istiyorsa, biz de istiyoruz. Sürecin devam ettirilmesi  taraftarıyız.” İfadelerini kullandı. (Emrah Deniz/Hamza Adiyaman-İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com