Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyarbakırlıların elektrik çilesi bitmiyor

Diyarbakırlıların elektrik çilesi bitmiyor

Diyarbakır'da artan elektrik kesintilerine tepki gösteren halk, kesintiler için aradıkları DEDAŞ yetkililerinin sorunlarıyla ilgilenmediklerini söylediler.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2015 Cumartesi 13:56
Diyarbakırlıların elektrik çilesi bitmiyor

Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi sakinleri, mahallelerinde sık sık elektrik kesintisi yaşadıkları için mağdur olduklarını dile getirerek, kesintiler için aradıkları DEDAŞ yetkililerinin sorunlarıyla ilgilenmediklerini söylediler.

Bölgede bulunan trafonun yetersiz olduğunu ve bundan dolayı sık sık elektrik kesintilerinin yaşandığını belirten vatandaşlar, seslerinin duyulmasını isteyerek sıkıntıların çözülmesini istediler.

Mahalleli ayrıca, panoların açık olmasından, elektrik tellerinin üst üste gelmesinden dolayı yaşanacak herhangi olumsuz bir durumdan DEDAŞ’ın sorumlu olacağını ifade ettiler.

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nin (DEDAŞ) duyarsız davrandığını belirten Mehmet Kadri, her kış aynı elektrik sorunun olduğunu söyleyerek, geceleri mum ışığı altında yaşamaya çalıştıklarını ve kendilerinin de insan gibi yaşamak istediklerini söyledi.

Trafo kapaklarının açık olduğuna dikkat çeken Kadri, “Trafonun kapakları açık, tehlike saçıyor. Buradaki elektrik telleri Huzurevleri Mahallesine kadar gidiyor. Direk diktiler. Ama bir türlü trafo getirmediler. 2 yıldan daha fazla bu sıkıntıları yaşıyoruz. Geceleri mum ile yaşıyoruz. Biz de insan gibi yaşamak istiyoruz.” dedi.

Trafodan başka semte elektrik gittiğini ve bundan dolayı sürekli sigortaların attığını belirten Ömer adındaki mahalleli, “Gün içerisinde 10 kişi gelip bunları söküyor takıyor ve trafo kaldırmıyor. Sürekli sigortalar patlıyor. Birine bir şey olursa DEDAŞ bunun sorumlusudur. Elektrik olmadığında odun sobasını kullanıyoruz. Odun sobası olmayan nasıl yapacak.” diye konuştu.

Defalarca DEDAŞ yetkilileriyle görüştüklerini ifade eden Ömer, “DEDAŞ’ tan geldiler. Kendilerinin yanında sigorta atıyordu. Müdahale etmeyip çekip gittiler. Kablolar erimiş durumda. Elektrik direklerin telleri üst üste gelmiş durumda değiştirilmiyor. Evde hatsa yatanlar var. Elektrik olmadığı için çok kişinin de suyu yok.” ifadelerini kullandı.

DEDAŞ yetkilileri ile görüştüklerinde ‘sorunu en kısa zamanda gidereceğiz’ dediklerini dile getiren Mehmet Çavdar, “Bize 4 trafo getirme sözü verdiler. Elektrik bir hafta boyunca yoktu, olmadığı için de suyumuz da yoktu. DEDAŞ gelip elektrik sorununu gidersinler.” dedi.

Mahallelerinin kalabalık olduğunu hatırlatan Muhlis Türk ise “Mahallede 3 tane trafo var. Bu trafonun kapakları açık, çocuklar gelip oynarsa elektrik tutabilir. Kablolar çıplak DEDEAŞ’tan ricamız gelip yapmalarıdır. Sürekli elektrik kesintileri oluyor. Panoda sıkıntı olduğu için elektrikler düşük. Su sıkıntısı yaşıyoruz.” diyerek duruma tepki gösterdi. (Emrah Deniz/M. Sıddık Bilge – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com