Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyarbakırlılardan ırkçı saldırılara tepki

Diyarbakırlılardan ırkçı saldırılara tepki

Batı illerinde yaşanan ırkçı saldırılara tepki gösteren Diyarbakırlılar, Müslümanların kardeşliğini bitirmeye çalışan kesimlerin bu tür saldırıları teşvik ettiğine dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2015 Salı 12:57
Diyarbakırlılardan ırkçı saldırılara tepki

Son zamanlarda artan olumsuz gelişmeler bahane edilerek batı illerinde Kürtlere yönelik ırkçı saldırılarda artış yaşandı. Irkçı saldırılara tepki gösteren Diyarbakırlılar, İslam dininde ırkçılığın yerinin olmadığına vurgu yaptılar.

Irkçı saldırılar sonucu mağdur olan kesimin halk olduğunu belirten esnaf Ekrem Kaynak, “Türk, Kürt, Zaza, Arap hepsi kardeştir.  Bu kanın durması, insanların ölmemesi lazım. Doğuda olsun, batıda olsun yol kesiliyorsa bunun sonucunda mağdur olan yine halk oluyor. Kimsenin bu oyuna gelmemesi lazım. Burada kazanan Amerika ve İsrail’dir.” dedi.

“İslam dini ırkçılığa, milliyetçiliğe karşıdır”

Müslümanların kardeşliğini bitirmeye çalışan kesimlerin bu tür saldırıları teşvik ettiğini dile getiren Muhammed Biçer adlı üniversite öğrencisi, “Müslümanlar kardeştir. Bunu bitirmeye çalışıyorlar.  Allah Resulü, Veda Hutbesi’nde üstünlüğün ancak takva ile olacağını söylemiştir. İslam dini ırkçılığa, milliyetçiliğe karşıdır. Kimse bu kardeşliğin önüne geçmesin.” ifadelerini kullandı.

Irkçılık yapılmasının kimseye fayda sağlamayacağına dikkat çeken Şirin Can ise, “Irkçılık yapılması kimseye fayda sağlamaz. Bundan fayda sağlayacak olanlar Amerika, İsrail ve yarenleridir. Türk Kürde, Kürt Türk'e kız vermiş. Yıllarca bir arada yaşamışlar. Biz akrabayız, aynı dinin insanlarıyız. Irkçılık yapmamak lazım. Kimse bizi ayıramaz.” şeklinde konuştu. (Hamza Adiyaman/Emrah Deniz - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Son Dakika! İbrahim Ayhan Gözaltına alındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com