Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyarbakırlı eczacılar Yunus Koca için basın açıklaması düzenledi

Diyarbakırlı eczacılar Yunus Koca için basın açıklaması düzenledi

Diyarbakırlı eczacılar geçtiğimiz günlerde katledilen Eczacı Yunus Koca için bir basın açıklaması düzenledi.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2015 Perşembe 19:01
Diyarbakırlı eczacılar Yunus Koca için basın açıklaması düzenledi

Diyarbakır Eczacı Odası, işyerinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden AK Parti Gençlik Kolları eski Başkanı Eczacı Yunus Koca için basın açıklaması düzenledi.

Eczacılar Birliği Odası adına basın açıklamasını 11. Bölge Diyarbakır Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Değer gerçekleştirirken, Yunus Koca’ya Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve tüm sağlık camiasına da baş sağlığı dileklerinde bulundu.

Eczacı Odası Başkanı Ferat Değer okudu basın açıklamasında; din, dil, ırk ayrımı yapmadan sağlık hizmeti verdiklerini, sırtlarında önlük ellerinde ilaç olan eczacılara yapılan tehdit ve saldırıları kendilerini yaraladığını ve kaygılandırdığını ifade etti.

Değer, “Hepimizin bildiği gibi Cenevre Sözleşmesine göre, savaş ortamında bile sağlık tesisleri, ambulans ve sağlık personellerinin mutlak korunması esastır. Çünkü sağlık personellerinin görevi insanların yaşamasını sağlamaktır. Eczacı meslektaşımıza, doktorlarmıza ve tüm sağlık emekçilerine yönelik yapılan tehdit, hakaret ve cinayetleri kınıyoruz.” dedi.

Huzur ortamına dönülmesi ve barışın tesis edilmesi için ölümlerin arkasında hangi karanlık güçler varsa bir an önce ortaya çıkarılması gerektiğinin altını çizen Değer, şunları ifade etti: “Mesleğimiz gereği esas görevimiz yaşatmak olan biz sağlık emekçileri, göreve başlarken ettiğimiz yeminin her zaman arkasında olacağız. Toplum huzurunun, barışının ve sağlığının bozulmaması için bıkmadan, usanmadan çaba göstermeyi sürdüreceğiz.”  

Basın açıklaması eczacıların, Yunus Koca’nın hayatını kaybettiği yere karanfil bırakmasıyla sona erdi. (Yunus Sırat/M. Huseyin Temel - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com