Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Diyarbakır'ın eğitim sorunları masaya yatırıldı

Diyarbakır'ın eğitim sorunları masaya yatırıldı

​Diyarbakır'da eğitim-öğretim alanında yaşanan sorunlar, Çınar'da gerçekleştirilen İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısında masaya yatırıldı.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2015 Pazartesi 17:48
Diyarbakır'ın eğitim sorunları masaya yatırıldı

Diyarbakır’da kent genelindeki eğitim-öğretim ile ilgili tüm sorunlar, Çınar’da gerçekleştirilen İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısıyla masaya yatırıldı.

Çınar Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapılan toplantı, Diyarbakır Vali Yardımcısı Remzi Kattaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve 17 İlçe Milli Eğitim Müdürünün katıldığı toplantıda, ilçe müdürleri eğitim-öğretimde yaşanan sorunları ve ihtiyaçları dile getirdiler.

Müdürlerin sorunlarını dinleyen Kattaş, sorunlara dair çözüm önerilerinde bulundu.

Toplantıya ilişkin bir değerlendirme yapan Vali Yardımcısı Kattaş, “Eğitim sendikalarımızla yaptığımız toplantıdaki hususlar, eğitim-öğretim yılının gidişatı, özellikle sokağa çıkma yasağı olan yerlerdeki yavrularımızın kurslarla takviye edilmesi, ilçe merkezindeki memur ihtiyacı, başarı durumumuzun ilerlemesi için yapabileceğimiz çalışmalar, devamsız öğrencilerimizin okula devamına yönelik proje hazırlığımız, okul sporları, gençlerimizin spordaki başarılarının arttırılması ve yeteneklerinin ortaya çıkarılması, yatırımlar, bakım onarım, donatım konuları, baş tacı öğretmenlerimizin performanslarının ve memnuniyetlerinin arttırılması, öğrencilerimizin motivasyonu, ilçelerimizin istek ve talepleri gibi mevzular üzerinde değerlendirmelerde bulunduk, kararlar aldık.” dedi.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hurata ise bu tarz toplantıların verimli olacağını ve geleneksel hale gelebilecek şekilde tüm ilçelerde yapılacağını belirtti.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com