Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyarbakır'da öğrenci servis ücretleri belirlendi

Diyarbakır'da öğrenci servis ücretleri belirlendi

Diyarbakır'da 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında uygulanacak öğrenci servisi ücret tarifesi belirlendi.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2015 Cuma 18:50
Diyarbakır'da öğrenci servis ücretleri belirlendi

Diyarbakır’da 2015-2016 eğitim ve öğretim yılına ait öğrenci servisi ücret tarifesi ile personel servis ücret tarifesi belirlendi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi  (UKOME), personel servis taşımacılığı için 0-10 kilometreye kadar 80 TL, 0-20 kilometreye kadar ise 100 TL olarak ücretlendirildiğini açıkladı.

Öğrenci servis taşımacılığı konusunda ise ücretlendirme şu şekilde yapıldı: “0-3 kilometreye kadar 65 TL, 0-3 kilometreye kadar 55 TL (kardeş indirimi), 0-6 kilometreye kadar 90 TL, 0-6 kilometreye kadar 80 TL (kardeş indirimi), 0-12 kilometreye kadar 100 TL, 0-12 kilometreye kadar 90 TL (kardeş indirimi), 0-20 kilometreye kadar 105 TL, 0-20 kilometreye kadar 95 TL (kardeş indirimi).”

UKOME’den yapılan açıklamada, “rehber personel bulundurulması zorunlu olan servis araçlarından (okul öncesi ve ilkokul öğrencileri) 20 TL ek ücret alınacağı, ek taşımalar (etkinlik ve etüt çalışmaları) için ise günlük 5 TL ek ücretlendirme yapılacağının belirtildi.

Açıklamada ayrıca, “20 km’yi aşanlar için her kilometreye 2 TL ücret alınacaktır. Yarıyıl tatili ücrete tabi değildir. Kilometre hesabı tek yön üzerinden belirtilen ücretler geçerlidir. Kardeş indirimi aynı araç ile gitmeleri halinde uygulanacaktır. Özel okullar da bu ücretlere tabidir.” denildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com