Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Diyarbakır'da Morbidobez hasta takip komisyon toplantısı

Diyarbakır'da Morbidobez hasta takip komisyon toplantısı

Diyarbakır'da MorbidObez Hasta Takip Komisyonu 2'nci toplantısı Diyarbakır Halk Sağlığı müdürlüğünde gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2015 Pazartesi 18:20
Diyarbakır'da Morbidobez hasta takip komisyon toplantısı

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Programlar Şube Müdürü Dr. Ferah Şahman Gören başkanlığında MorbidObez Hasta Takip Komisyonu 2’nci toplantısı gerçekleşti. Toplantıya, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğinden, Dicle Üniversitesinden ve Halk Sağlığı Müdürlüğünden yetkililer katıldı.

Toplantı Diyarbakır Halk Sağlığı müdürlüğü ek binasında gerçekleşti.

Dr. Ferah Gören,yaptığı açılış konuşmasında; obezite ile mücadelenin başta diyabet, kalp damar hastalıkları, bazı kanser türleri, hipertansiyon gibi birçok hastalığın önlenmesinde temel olduğunu, bu nedenle morbidobez yani sağlık riski açısından öncelikli bireylerin sağaltımların yapılarak topluma sağlıklı birer olarak kazandırılmalarının çok önemli olduğunu belirtti.

Öncelikli hedefin Diyarbakır’da yer alan morbidobez hastaların aile hekimlikleri, hastaneler ve üniversite aracılığıyla tespitinin yapılması olduğunu belirtilen Gören, daha sonra bu hastaların sağlık kuruluşlarına yönlendirilmesinin sağlanacağını, evden çıkamayacak durumda olan hastaların ise müdürlük koordinasyonunda aile hekimi, endokrinolog/dahiliye uzmanı, evde bakım hizmetleri, psikiyatrist ve diyetisyen’ den oluşan bir ekip tarafından, evinde ziyaret edileceği, gerek görüldüğü takdirde sağlık kuruluşunda tedavisinin sağlanacağın ifade edildi.

Toplantı 2015 yılı morbid hasta verileri değerlendirilip, yeni kararlar alınarak sona erdi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com