Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyarbakır'da 'Kutlu Doğum'a insan seli...

Diyarbakır'da 'Kutlu Doğum'a insan seli...

Diyarbakır’da sivil toplum örgütlerince düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine 500 bin kişi katıldı.

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2012 Pazartesi 19:16
Diyarbakır'da 'Kutlu Doğum'a insan seli...
Diyarbakır’da çeşitli sivil toplum örgütlerinin biraraya gelerek oluşturduğu“Peygamber Sevdalıları Platformu” tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine 500 bin kişi katıldı. Kürtçe ve Türkçe ilahilerin okunduğu anma etkinliğinde İslam’da eşitlik vurgusu yapıldı.

Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda düzenlenen etkinlik dün saat 13.00’da başladı. Etkinliklerde Türkçe ve Kürtçe ilahiler okundu. Türkçe, Zazacave Kurmanci konuşmaların yapıldığı etkinliğe katılım oldukça fazlaydı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Mustazaf-Der Genel Başkanı AvHüseyin Yılmaz, etkinliğe, her kavim, ırk ve renkten insanın geldiğini hatırlatarak, İslam dininin tüm ırkları kapsadığına işaret etti. Yılmaz,“Dünyanın her yerinden bu coşkuyu paylaşmak için buraya geldiler. İran, Irak, Amerika, Ürdün gibi ülkelerden misafirler buradadır” dedi. Molla Celal Bozdaş, Zazaca yaptığı konuşmada, “Hz Muhammed köleleri, kölelikten kurtardı, onlardan komutanlar yaptı. Kadınları kölelikten kurtardı, ona izzeti verdi” diyerek, İslam’da sınıf ve ırk farkının olmadığına dikkat çekti.  (Taraf)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com