Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyarbakır'da 'Hayat Boyu Öğrenme Koordinasyon Toplantısı'

Diyarbakır'da 'Hayat Boyu Öğrenme Koordinasyon Toplantısı'

Diyarbakır İl Hayat Boyu Öğrenme Koordinasyon Kurulu Toplantısının ikincisi gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2015 Cuma 14:28
Diyarbakır'da 'Hayat Boyu Öğrenme Koordinasyon Toplantısı'

Yılda iki defa yapılan Diyarbakır İl Hayat Boyu Öğrenme Koordinasyon Kurulu Toplantısı Bağlar ilçesinde yapıldı. Bağlar ilçesi Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Remzi Kattaş, Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata ve  Milli Eğitim şube müdürleri katıldı.

Toplantıya katılan Vali Yardımcsı Remzi Kattaş, toplantıdaki kurum temsilcilerinden Halk Eğitim Merkezleriyle ortak yürüttükleri kursları ve bu konuda yaşanan sıkıntılar hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Temsilcilerle tek tek görüşen Vali Yardımcısı Kattaş, daha sonra bir konuşma yaparak, “ İlimizdeki huzur ve güven iklimini ayakta tutmak için Halk Eğitim Merkezlerimize büyük önem düşmektedir. Eğer bizler o merkezlerimize çocuklarımızı, gençlerimizi alıp sahiplenmezsek onları başka tehlikelerin kucağına atmış oluruz. Bu anlamda büyük gayretler göstererek bütün kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları el ele vererek, büyük gayretler sarf ederek yeni kursların açılması ve açılan kursların da devamlılığını sağlamaya çalışacağız. Böylelikle Diyarbakır’ımızı her alanda başarılı bir il haline getireceğiz” dedi. 

İlki 20 Mart 2015’te gerçekleştirilen toplantıda, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Ekin tarafından, Diyarbakır genelindeki eğitim istatistikleri ve Halk Eğitim Merkezlerinin faaliyetleri konusundaki verilerin aktarıldığı bir sunum gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıda 2014-2015 eğitim-öğretim yılında; Diyarbakır'a bağlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerince veya diğer kurum, kuruluşlar ile işbirliğinde açılan kurslar ve bundan sonra açılması düşünülen kurslar hakkında ortak kararlar alınarak toplantı sona erdi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com