Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyarbakır'da gösteri ve yürüyüş alanları belirlendi

Diyarbakır'da gösteri ve yürüyüş alanları belirlendi

DİYARBAKIR - Diyarbakır Valiliği, şehir merkezinde yapılacak toplantı ve yürüyüş güzergâhlarını yeniden belirledi.

Giriş Tarihi: 4 Mart 2016 Cuma 14:24
Diyarbakır'da gösteri ve yürüyüş alanları belirlendi

Diyarbakır Valiliği, toplantı, gösteri, yürüyüş yer ve güzergâhları yeniden belirleyerek krokilerle kamuoyuna açıklandı.

Diyarbakır'da 216 yılı için toplantı, gösteri, yürüyüş, miting, fuar ve açık hava toplanma yerleri ile gösteri sonrasında dağılma yönleri, valilik tarafından hazırlanan krokilerle kamuoyuna duyuruldu.

Duyuruda, İstasyon Meydanı, Newroz Alanı ve TÜYAP Fuar Merkezi alanı olarak belirlenen 3 noktada, yürüyüş, toplanma ve dağılma sırasında halkın kullanacağı güzergâhlar net olarak belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre, merkez Yenişehir ilçesinde toplantı alanı olarak belirlenen İstasyon Meydanı'na gitmek için ilk toplanma alanı Urfakapı Kavşağı belirlendi. Burada toplanacak vatandaşlar, toplantı ve gösterilerin yapılacağı İstasyon Meydanı'na İstasyon Caddesi'ni takip edecek. Burada düzenlenecek miting ve gösteri sonrası ise vatandaşlar, İstasyon Caddesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi ve Bağlar İstikameti'ni kullanacak.

Merkez Bağlar ilçesinde belirlenen ikinci toplanma alanı olarak Newroz Alanı belirlendi. Buraya gitmek için ilk toplanma alanı olarak da Zümrütkent Caddesi, Zümrüt evlerini geçtikten sonraki kavşak olarak belirtildi. Burada toplanacak olanlar, Zümrütkent Caddesi'ni takip ederek Bağcılar Bölgesindeki Newroz alanına gidecek. Burada yapılacak miting ve gösteri sonrası vatandaşlar, Zümrütken Caddesi, Yeni Hal 1 ve 2'inci Cadde, Urfa Yolu ve Hamravat Evleri istikametini kullanacak.

Üçüncü toplanma alanı olarak da merkez Yenişehir ilçesi sınırları içerisinde, Elazığ Caddesi üzerindeki TÜYAP Fuar Merkezi olarak belirlendi. Buraya gitmek üzere ilk toplanma noktası olarak da Elazığ Caddesi üzerindeki unatlar Oto Ford Servisi karşısında bulunan boş alan kullanılacak. Elazığ Caddesi'ni kullanarak TÜYAP Fuar Merkezi'ne ulaşılabilecek. Burada yapılacak toplantı ve gösteri sonrası ise vatandaşlar, Elazığ Caddesi, Üçkuyular Toki, Arıtma Tesisleri ve Elazığ Caddesi Ergani istikametini kullanabilecek.

Açıklamanın sonunda, şehir merkezinde afiş ve pankart asılacak yerler de düzenleme kurulunun talepleri doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi'nin uygun göreceği yerler ile toplantı alanında krokide belirtilen yerler olarak belirlendi. (İLKHA) 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Düğün magandaları bu kez damadı vurdu, damat öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com