Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Sağlık Diyarbakır'da 15 bin ton kömür dağıtılacak

Diyarbakır'da 15 bin ton kömür dağıtılacak

​Diyarbakır'da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere bu yıl yaklaşık 15 bin ton kömür dağıtımı yapılacak.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2015 Cuma 14:36
Diyarbakır'da 15 bin ton kömür dağıtılacak

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere her yıl düzenli olarak yapılan kömür yardımı bu yıl da devam edecek.

Diyarbakır Kayapınar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerinden alınan bilgilere göre, il genelinde 25 bin aileye yaklaşık 15 bin ton kömür dağıtılacak.

Maden ocaklarında üretimin yarı yarıya düşmesi nedeniyle kömür dağıtımının bu yıl geç başlayacağını belirten yetkililer, kömürlerin gelmesi durumunda her aileye 30 torba kömür dağıtacakları bilgisini verdiler.

Kömür yardımı için kendilerine başvuran kişileri değerlendirmelere tabi tuttuklarını ifade eden yetkililer, “Bu yıl Diyarbakır genelinde yaklaşık 15 bin ton kömür dağıtımı yapılacak. Biz, Kayapınar ilçemizde 4 bin 500 ton kömür dağıtacağız. Soma, Simav ve Tunçbilek maden ocaklarında üretim yarı yarıya düştüğü için henüz Diyarbakır’a kömürler ulaşmadı. Kömürlerin ne zaman ulaşacağı belli değil. Ama ulaşması durumunda nakliye ihalesini alan firmalarla personellerimizin öncülüğünde kömürleri ailelere dağıtacağız. Her aileye 25 kiloluk 30 torba kömür vereceğiz.” diye konuştular. (Emrah Deniz, Hamza Adiyaman- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Muayene ücretlerinden sonra ilaca da zam geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com