Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Diyarbakır Valiliğinden Kürtçe okul açıklaması

Diyarbakır Valiliğinden Kürtçe okul açıklaması

Bazı basın yayın organlarında çıkan Lice Yalaza köyünde Kürtçe eğitimin verileceği Kürtçe Okul açıldı haberlerine yönelik Diyarbakır valiliğinden tekzip açıklaması geldi.

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2014 Cuma 16:06
Diyarbakır Valiliğinden Kürtçe okul açıklaması

Diyarbakır Valiliği yayınladığı bir basın açıklamasıyla basında çıkan Kürtçe eğitim verileceğine yönelik haberler üzerine inceleme başlatıldığı belirtilerek, yapılan incelemelerde bu haberlerin asılsız olduğu ifade edildi.

12 Eylül 2014 günü Sözcü, Bugün, Zaman, Habertürk, Cumhuriyet, Milliyet, Taraf Özgür Gündem gazetelerinde, Diyarbakır Lice İlçesi Yalaza Köyünde Kürtçe eğitimin verileceği bir okulun yapıldığı iddialarının yer aldığını belirtildi.

Diyarbakır Valiliği açıklamaya devamla, 11 Eylül 2014 günü Jandarma Kolluk kuvvetleri tarafından, Kürtçe eğitimin verileceği iddia edilen binada inceleme yapıldığı belirtilerek, inceleme sonucunda herhangi bir okula rastlanmadığı,  ancak inşaatı devam eden 4 katlı bir binanın olduğunun tespit edildiği ifade edildi.

Açıklamada devamla, “Binanın ruhsatıyla ilgili inceleme yapmaları için konu Lice Kaymakamlığı ve Lice Belediye Başkanlığına duyurulmuştur.” denildi.           

           

Çözüm sürecinin karalılıkla sürdürüldüğü bir dönemde yapılan bu tür haberleri asılsız ve toplumsal huzuru ve barışı baltalayabilecek girişimler olarak niteleyen açıklama, “bu tür haberlerin terörün devam etmesinden medet uman derin yapıların ekmeğine yağ süreceği aşikârdır. Bölgemizdeki bu huzur ortamında yapılan bu tür haberler bölge halkı tarafından da manidar bulunmakta ve reddedilmektedir.” ifadeleri kullanıldı. (İLKHA)           

                                                                                 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com