Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyarbakır valiliği ile Büyükşehir Belediyesi arasında çöp toplama krizi

Diyarbakır valiliği ile Büyükşehir Belediyesi arasında çöp toplama krizi

Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden çöp toplama ve temizlik araçlarının terör faaliyetlerinde kullanılmasını önlemek amacıyla sadece sabah saatlerinde çöp toplanmasını istedi.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2015 Cuma 21:22
Diyarbakır valiliği ile Büyükşehir Belediyesi arasında çöp toplama krizi

Diyarbakır Valiliği ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi arasında, belediyeye ait araçların terör olaylarında kullanılmasının gündeme gelmesi sonrası yaşanan sorun büyüyor.

Sadece sabah saatlerinde çöp toplanmasını için Diyarbakır Valiliği tarafından, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine yazı gönderildi.

Gönderilen yazıda, " Belediyelerimize ait çöp toplama ve temizlik araçlarının ilimizdeki terör faaliyetlerinde kullanılmasının önlenmesi, kamu düzenini ve güvenliğini ve kişilerin can ve mal emniyetini sağlamak amacıyla idarenizce yapılan çöp toplama ve temizlik faaliyetlerinin gün içerisinde sabah 06.00-10.00 saatleri arasında yapılması, çöp konteynır ve bidonlarının tamamen kaldırılması rica ederim." denildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ise, basın mensuplarının sorusu üzerine konu hakkında yaptığı değerlendirmede, kentte günde 850 ton çöp çıktığını, 850 ton çöpün toplanması, caddelerin, aktarım istasyonlarının temizlenmesi, bunların bertaraf tesisine götürülmesi süreçlerinin Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin sorumluluğunda olduğunu söyleyerek, “Görüşmelerimizde sınırlamanın mümkün olmadığını, istenilen sabah saat 06:00 ile 10:00 arasında çöp toplanmasının mümkün olmadığını ifade ettik. 850 ton atığı bizim 3-4 saatte toplayıp bu işi bitirmemiz mümkün değildir.” ifadelerini kullandı.

(İLKHA)

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da silahlı kavga:3 ölü, 4 yaralı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com