Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyarbakır Müftüsünden imam hakkındaki idiialara ilişkin açıklama

Diyarbakır Müftüsünden imam hakkındaki idiialara ilişkin açıklama

Diyarbakır İl Müftüsü, Merkez Kayapınar ilçesine bağlı Avcı Suyu Köyü İmamının, siyasi konuşmalar yaparak cami cemaatini ikiye böldüğü iddiaları ile ilgili inceleme başlatıldığını belirtti.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2015 Salı 02:03
Diyarbakır Müftüsünden imam hakkındaki idiialara ilişkin açıklama

Yaptığı siyasi konuşmalarından dolayı cami cemaatini ikiye böldüğü iddiası ile, daha önce Köylülerin şikâyeti üzerine basına yansıyan haberler  üzerine İl Müftüsü Burhan İşleyen, köy imamı Muzaffer Kabayel hakkında  inceleme başlatıldığını bildirdi.

Konuyla ilgili İlke Haber Ajansı’na (İLKHA) konuşan Diyarbakır İl Müftüsü  İşleyen, Avcı Suyu Köyü İmamı Muzaffer Kabayel hakkında basına yansıyan birtakım iddiaların inceleneceğini vurgularken, iddialar hakkında şu şekilde konuştu:

“Bu konu önceki aylarda ilçe Müftülüğümüz  ve kaymakamlık tarafından araştırılmış, konu ile ilgili herhangi bir işlem yapılmasına gerek olmadığına dair dosya tanzim edilmiştir. Arkadaşlarımızın tespiti, daha çok köyün   ve mahallenin içerisindeki bir takım tartışmalara, oradaki hocamızın alet edildiği konusundadır. Ama biz basına yansıması dolayısıyla iddiaları büyük bir ciddiyetle incelemek üzere, hemen Valilik onayı ile araştırmacı (muhakkik) tayin etmek suretiyle, hem basına yansıyan ve yansımayan tarafları varsa, dikkatle inceleyecek ve dosya tanzim edildikten sonra, çıkacak sonuca göre gerekli  işlemi en kısa sürede yapacağız inşallah.”  (Yunus Sırat/M.Sıddık Bilge-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com