Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Diyarbakır havalimanının ismi Yasin Börü olsun"

"Diyarbakır havalimanının ismi Yasin Börü olsun"

Diyarbakırlılar yeni yapımı biten havalimanına, 6-7 Ekim 2014'te PKK/HDP'liler tarafından katledilen edilen Yasin Börü'nün isminin verilmesini istediler.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2016 Pazartesi 12:16

Diyarbakırlılar 2014 yılının Kurban Bayramı’nda 6-7 Ekim günü arkadaşlarıyla beraber kurban eti dağıtırken PKK/HDP’liler tarafından katledilen Şehit Yasin Börü’nün isminin yeni yapılan havalimanına verilmesini istediler.   

Yasin Börü’nün kamuoyuna mal olduğunu ve isminin yeni yapılan havalimanına verilmesi gerektiğini söyleyen Abdulaziz Arten, “6-7 Ekim olaylarının unutulması bu ülkede imkânsızdır. Dünya böyle bir vahşete şahit olmamıştır. Bu vahşet nasıl yapılır inanılır gibi değil. Yasin Börü isminin yeni yapılan havalimanına kesinlikle verilmesi lazım.” dedi. 

6-7 Ekim’in vahşet günleri olarak anılacağını belirten Mehmet Aktay ise Yasin Börü isminin yeni yapılan havalimanına verilerek yaşatılması gerektiğini söyledi.

Yasin Börü’nün Diyarbakır için bir gurur olduğunu dile getiren Aktay, “Yasin ihtiyaç sahibi ailelere yardım eden mazlum ve günahsız bir gençti. Onun için Yasin Börü’nün isminin yaşatılması lazım. Buradan yetkililere sesleniyoruz, yeni yapılan havalimanına Yasin Börü’nün ismi verilsin.” ifadeleri kullandı.

Mehmet Emin Uykur da Yasin Börü’nün topluma mal olmuş sembol bir isim olduğunu belirterek,  “Yasin Börü’nün Diyarbakır’da yeni yapılan havalimanına isminin verilmesini can-u gönülden istiyorum. Çünkü Yasin Börü bir semboldür. Buradan Cumhurbaşkanına ve Başbakana seslenmek istiyorum; katıldıkları tüm programlarda Yasin Börü’nün ismini zikrederek, davasının arkasında duracaklarını söylediler. Ben de bir Diyarbakırlı olarak bu sözlerin arkasında durulmasını isteyerek yeni yapılan havalimanına, Yasin Börü’nün isminin verilmesini istiyorum.” diye konuştu. 

Yasin Börü isminin yaşatılması gerektiğini belirten başka bir Diyarbakırlı Mehmet Dağdelen ise şunları söyledi: “Şehit Yasin Börü’nün adının yaşatılmasını istiyoruz. Yasin Börü gerçekten Diyarbakır’a mal edilmesi gereken bir isimdir. Çünkü kendisi ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtırken canice katledildi. Bir daha böyle katliamların yaşanmaması için Yasin Börü isminin yeni yapılan havalimanına verilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

2014 yılının Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtan Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Hasan Gökgöz, Riyad Güneş, Turan Yavaş, Cumali Güneş ve farklı şehirlerdeki daha birçok masum insan, PKK/HDP’liler tarafından saldırıya uğrayarak vahşice katledilmişti. (M. Hüseyin Temel, Hamza Adıyaman – İLKHA)  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliğinden flaş karar: kullanımı yasaklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com