Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyarbakır esnafı mevlidi buruk geçiriyor

Diyarbakır esnafı mevlidi buruk geçiriyor

Yaşanan çatışmalarda arada kalarak mağdur olan ve kandile buruk giren Diyarbakır esnafı, mevlit kandilinin yaşanan çatışmaların son bulmasına vesile olmasını diledi.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2015 Salı 18:08
Diyarbakır esnafı mevlidi buruk geçiriyor

Hz. Muhammed (sav)’in dünyaya teşriflerinin yıldönümü olan mevlit kandiline olaylarla giren Diyarbakır esnafı, kandili buruk geçiriyor. Tüm sıkıntılara rağmen mevlit kandilini gereği gibi kutlayacaklarını belirten esnaf, kandilin yaşanan çatışmaların son bulmasına vesile olmasını temenni ettiler

Müslümanların peygamberin sünnetine sarılması gerektiğine işaret eden Mesut Bingül,  herkesin onun şerefiyle şereflenmeye gayret göstermesi gerektiğini belirtti.

Allah’ın tüm Müslümanlara yardımcı olmasını dileyen Bingül,  “Dini dili ve ırkı bizim için fark etmez.    Kutsallarımız olan camilerin yakılması da bizi derinden üzmüştü. Keşke sadece mevlidi konuşabilseydik. Peygamberimiz alemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Biz de onun ümmeti olarak diyoruz ki Allah insanlarımıza feraset gözüyle bakmayı nasip etsin. Mevlit kandilinin zulüm altında olan tüm Müslümanların kurtuluşuna vesile olmasını yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.” dedi.

“Allah Müslümanlara beraberlik nasip etsin”

Bu geceki mevlit kandilinin Müslümanlara mübarek olmasını dileyen Abdulhalık İpek, Peygamberin dünyaya gelişinin Müslümanlar için ışık olduğunu söyledi.

Peygamberin en büyük öğretmen olduğunu ifade eden İpek, “Bizim en büyük öğretmenimiz efendimizdir. Allah bu gecenin hürmetine Müslümanlara birlik ve beraberlik nasip etsin. Sahabeleri benimsemeyen insanlar sahabe diyarı olan Diyarbakır’ı ne hale getirdiler. Müslümanların peygamber mirasına sahip çıkması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.    

Peygamber mirasına ve değerlerine sahip çıkılması gerektiğinin altını çizen Cüneyt Yüce ise  “İslam’ı güzel bir şekilde yaşayarak insanlara aktarmamız lazım ki ahiret gününde boynu büküklerden olmayalım. Ben bu vesileyle tüm İslam aleminin mevlit kandilini kutluyorum.” şeklinde konuştu.   (Yunus Sırat, Mustafa Kaynak - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da silahlı kavga:3 ölü, 4 yaralı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com