Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığından Demirtaş'a Şok!

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığından Demirtaş'a Şok!

Selahattin Demirtaş hakkında soruşturma başlatıldı. Demirtaş'a dün Diyarbakır'da "Diyarbakır halkı, Sur'daki ablukanın tümden kalkması için ayakta olmalıdır. Çarşamba günü saat 16:00'da herkes bulunduğu mahallelerden Sur'a doğru yürümelidir" sözleri nedeniyle Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldı

Giriş Tarihi: 1 Mart 2016 Salı 22:13
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığından Demirtaş'a Şok!

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında yeni bir soruşturma başlattı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, dün Diyarbakır'da yaptığı açıklamalar nedeniyle HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında soruşturma başlattı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, dün yaptığı açıklamalarda halkı Sur'a yürümeye çağırdığı için Demirtaş hakkında soruşturma başlattı.

ÇARŞAMBA EYLEMİNE ÇAĞIRMIŞTI


Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma başlattığı açıklamada HDP lideri Selahattin Demirtaş şunları söylemişti: "Operasyon yapılırken, onlarca, yüzlerce güvenlik görevlisi ve sivil yaşamını yitirecek. Dolayısıyla savaşın ve çatışmanın acı sonuçlarının faturası hepimize çıkmaya devam edecektir. Bizler olup biteni izleyecek değiliz. Diyarbakır ve Kürt halkı buna rıza göstermiyor. Abluka kalkmalı, artık bu çatışmalar, ölümler durmalıdır. Ne bir güvenlik görevlisi, ne bir kadın, çocuğun ne de bir gencin ölümüne artık rıza gösteremeyiz. Bütün halkımız ile birlikte bu duruma müdahale edeceğiz. 3 aydır şehrin ortasında gözümüzün önünde ve burnumuzun dibinde tank, top atışlarıyla bir savaş yürütülmesini olağan bir durum olarak görmüyoruz. Diyarbakır halkı, Sur'daki ablukanın tümden kalkması için ayakta olmalıdır. Çarşamba günü saat 16:00'da herkes bulunduğu mahallelerden Sur'a doğru yürümelidir. Bu Anayasa'nın halkımıza tanıdığı demokratik bir haktır. Tek bir insanın canına, malına zarar vermeden demokratik hakkımızı kullanacağız. Halkımız çarşamba gününe kadar kendini örgütlemeli hazırlık yapmalıdır. Halkımız ısrarlı ve kararlı olmalıdır. Asla abluka kaldırılmayana kadar geri dönmeyeceğiz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Referandum'da ‘Evet’ rekoru beklenen iller belirlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com