Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyarbakır çöpten geçilmiyor

Diyarbakır çöpten geçilmiyor

Diyarbakır'da belediyenin temizlik yapmaması bazı yerlerde çöp yığınları oluştururken, temizlikte kullanılmayan araçların yol kapatmakta kullanıldığı ileri sürüldü.

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2015 Salı 12:12
Diyarbakır çöpten geçilmiyor

Merkez ilçe ve mahallelerinde belediyenin temizlik yapmaması nedeniyle çöp yığınları oluşurken, oluşan çevre kirliğine esnaf ve halk tepki gösterdi. Belediyenin temizlik yapmaması nedeniyle oluşan çöp yığınları kimi yerlerde geniş alanlara saçıldı.

Çevreye saçılan çöp yığınlarının hastalıklara davetiye çıkarmasının yanında görüntü kirliliği de oluşturduğunu belirten halk, Diyarbakır halkının bu muameleyi hak etmediğini söyleyerek belediyeyi göreve çağırdı.

Aynı zamanda semt pazarının da kurulduğu sokakta,  rutin çöp kaldırma işleminden başka temizliğin yapılmadığını belirten Mağaza müdürü Şeyhmus T. ve klima ustası Murat H., çevre kirliliğinin kendilerini çok rahatsız ettiğini ve işlerinin düşmesine sebebiyet verdiğini belirtti.

Belediyenin çöp toplamadığını dile getiren esnaf, belediyenin halkın parasıyla çalıştığı halde halka hizmet etmediğini söyledi.

Normal zamanlarda bile temizlik ve diğer hizmetleri gereği gibi yapmadığını belirten esnaf, bir de buna son 2 gündeki grev eklenince şehir merkezinin çöpten geçilmediğini söyledi.

Öte yandan çöp toplama araçları ve belediyeye ait bazı araçların yaşanan sokak çatışmalarda yol kapatmak için kullanıldığı görüldü.   (M. Sıddık Bilge/M. Hüseyin Temel - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şehit Muhammet Fatih Safitürk'ün ismi Akçakale’de yaşayacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com