Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyarbakır Barosu: Soruşturma etkin bir şekilde yürütülsün

Diyarbakır Barosu: Soruşturma etkin bir şekilde yürütülsün

​Diyarbakır Barosuna üye avukatlar, adliye önünde cübbe giyerek yaptıkları açıklamada, Tahir Elçi'nin öldürülmesinden sonra başlatılan soruşturmanın etkin bir şekilde yürütülmesini istediler.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2015 Cuma 16:32
Diyarbakır Barosu: Soruşturma etkin bir şekilde yürütülsün

Diyarbakır Barosuna üye avukatlar, Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin geçtiğimiz hafta Sur semtinde bulunan Dörtayaklı Minare’nin yanında basın açıklaması yaptıktan sonra çıkan çatışmada hayatını kaybetmesiyle ilgili basın açıklaması yaptı.

Diyarbakır Adliyesi önünde cübbelerini giyerek toplanan avukatlar adına Diyarbakır Barosu Başkan Yardımcısı Ahmet Özmen okudu.

Özmen, basın açıklamasında Tahir Elçi’nin öldürülmesinden sonra başlatılan soruşturmanın etkili bir şekilde yürütülmediğini savundu.

Soruşturmanın polis teşkilatı dışında kurulacak bağımsız bir ekip tarafından yürütülmesini istediklerini dile getiren Özmen, “Kamuoyuna yansıyan görüntüler ve olayın oluş şekli itibari ile baro başkanımızın katledilmesine yönelik saldırının baş şüphelisi bizce polistir. Şüphelisinin polis olduğu olaylarda soruşturmanın yine polisçe yürütülmesi soruşturmanın bağımsızlığına ve tarafsızlığına gölge düşürmektedir. Bu nedenle soruşturmanın polis teşkilatı dışında kurulacak bağımsız bir ekip tarafından yürütülmesini talep ediyoruz.” dedi.

Basın açıklamasının ardından avukatlar, kısa süreli oturma eylemi yaptılar. (Hamza Adiyaman, M. Hüseyin Temel- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com