Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Diyanette Bardakoğlu gitti Görmez geldi

Diyanette Bardakoğlu gitti Görmez geldi

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2010 Perşembe 08:26
Diyanette Bardakoğlu gitti Görmez geldi

 Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu görevi bıraktı yerine yeni isim gece yarısı atandı. Bardakoğlu Cumhurbaşkanı Sezerin onayıyla, 28 Mayıs 2003te göreve başkanlık görevine atanmıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığına, Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Prof.Dr. Mehmet Görmez atandı.

Bakanlar Kurulu kararıyla yapılan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan değişiklik, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayınlandı.

Sözkonusu değişikliğin, Temmuz ayında yürürlüğe giren Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilat Yasasına göre yapıldığı öğrenildi.

PROF.DR. GÖRMEZ

Prof.Dr. Mehmet Görmez, 1959 yılında Gaziantepte doğdu. İlk öğrenimini Nizipte, orta öğrenimini Gaziantep İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1983te Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yüksek öğrenime başladı.

Bir yandan yüksek öğrenimini sürdüren Prof.Dr. Görmez, diğer yandan önce Kırıkkalede Kuran kursu öğreticiliği, ardından Ankaranın değişik semtlerinde imam-hatiplik ve vaizlik görevlerinde bulundu.

1994te Sünnet ve Hadisin Anlaşılması ve Yorumlanmasında Metodoloji Sorunu adlı teziyle doktorasını bitirdi. Sözkonusu doktora çalışması, 1996da Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Birincilik Ödülü aldı. 1995-1997 yıllarında Ahmet Yesevi Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde dersler verdi.

kullan

 Anadolu Üniversitesi İlahiyat ön lisans programının hazırlanmasında görev alan Prof.Dr. Görmez, 1997-1998 yıllarında inceleme ve araştırmalar yapmak üzere İngilterede bulundu. 1998de yardımcı doçent, 1999da doçent, 2006 yılında da profesör oldu. 2001–2003 yıllarında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesinde dersler verdi.

Prof.Dr. Görmez, 13 Ağustos 2003te Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Yayınlanmış bir çok eseri bulunan Görmez, evli ve üç çocuk babası olup, Arapça ve İngilizce biliyor.

haber7.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com