Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Diyanetin Umre toplantısı Ş.Urfa'da

Diyanetin Umre toplantısı Ş.Urfa'da

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2010 Salı 06:23
Diyanetin Umre toplantısı Ş.Urfa'da

2009 yılı umre organizasyonunun değerlendirmesini yapmak, 2010 yılı umre plan ve programını görüşmek üzere Şanlıurfa Öğretmenevi'nde Şanlıurfa, Gaziantep, Mardin, Diyarbakır, Hakkari, Şırnak, Siirt, Batman,  il ve ilçe müftüleri, şube müdürleri'nin iştirakiyle  " Umre Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı. Toplantıya Hac Dairesi Başkanı Seyfeddin ERSOY, Hac ve Umre Müdürleri İ.Halil OKULU ve Enver ŞAHİNASLAN  katıldı.

2009 yılı umre organizasyonunun değerlendirmesini yapmak, 2010 yılı umre plan ve programını görüşmek üzere ilimiz Öğretmenevi'nde Şanlıurfa, Gaziantep, Mardin, Diyarbakır, Hakkari, Şırnak, Siirt, Batman,  il ve ilçe müftüleri, şube müdürleri'nin iştirakiyle gerçekleştirilen toplantıda M.Akif US tarafından Kur'an-ı Kerimin okunmasıyla başlayan program, İl Müftüsü Ramazan TAHİROĞLU'nun  konuşmasıyla devam etti.

TAHİROĞLU : İlimizde sizleri gördüğümüz için mutluyuz.Diyanet İşleri Başkanlığımızın yıl içindeki çeşitli organizelere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını, toplantının hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Dairesi Başkanı Seyfettin Ersoy, umre ve hac organizasyonlarının bir ibadet, irşad ve eğitim ekseninde ele aldıklarını söyledi. Ersoy, "Bizim işimiz halkımıza en rahat ortamlarda ibadet etmesini sağlamaktır. Asla ticari bir amacın peşinde olmadık. Bizim işimiz, umre organizasyonu yapan diğer özel turizm şirketleri ile mücadele etmek veya müşteri kapma yarışına girmek değildir." Dedi.

Özellikle son üç yılda halkın Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği bu hizmetleri takdirle karşıladığını bildiren Seyfettin Ersoy, umreye gitmek isteyenlerin büyük bir kısmının kendilerini tercih ettiğini dile getirdi. 2010 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın gerçekleştirdiği umre organizasyonlarında fiyatların sabitlendiğini ifade eden Ersoy, bunun taşra teşkilatlarının başarısı olarak değerlendirdi. Ankara hac dairesinde toplam 42 personelle hizmet verdiklerini hatırlatan Ersoy, emeği geçen herkese teşekkür etti.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com