Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyanet-Sen'den imamlara hakaret eden Başkan'a sert tepki

Diyanet-Sen'den imamlara hakaret eden Başkan'a sert tepki

Diyanet-Sen Adana Şubesi, MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün İskilipli Atıf Hoca, Şeyh Said ve Seyyid Rıza'yı hedef alan hakaret içerikli sözlerini kınadı.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2015 Salı 17:45
Diyanet-Sen'den imamlara hakaret eden Başkan'a sert tepki

Diyanet-Sen Adana Şube Başkanı Veysel Akkoç, MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün İskilipli Atıf Hoca, Şeyh Said ve Seyyid Rıza’yı hedef alan hakaret içerikli sözlerini yazılı basın açıklamasıyla kınadı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün birlik ve beraberlik yürüyüşünde din görevlileri ile din büyüklerini hedef alan hakaretlerde bulunduğunu kaydeden Diyanet-Sen Adana Şube Başkanı Akkoç, Sözlü’nün adı geçen âlimlerin şahs-ı manevilerinden ve milletten özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Akkoç, “Dahası Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunu işgal eden bu zatın çirkin sözlerini ‘Kem söz sahibine aittir’ atasözümüz bağlamında aynen iade ediyor ve şiddetle kınıyoruz." dedi.

Milletin özündeki manevi kuvvetin, mücadele azminin ve birlikte yaşama sevincinin yeniden yaşanması ve yaşatılması için büyük gayret gösteren din âlimlerine dil uzatan belediye başkanı Sözlü’ye ‘nasipsiz’ sözüyle seslenen Akkoç, “ Ey tarihi bilmez, atiyi yok sayan zavallı silkin ve kendine gel” çağrısında bulundu.

“Âlimlerimize karşı olan kininizi kusmak için fırsat kollayan acizliğiniz karşısında sadece size acıyor ve sizi doğru yazılmış tarih kitaplarını tekrar okumaya davet ediyorum." diyerek açıklamasını sürdüren Akkoç, “İnandıkları dava uğruna hiç çekinmeden hayatlarını feda eden inanç önderlerine hakaret eden Hüseyin Sözlü’den din görevlilerimizin şahsında, tüm Müslümanlardan özür dilemesini ve açıklama yapmasını bekliyoruz. ”dedi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com