Advert
Advert
Advert

Diyanet-Sen'den cami saldırılarına tepki

​Diyanet-Sen Şanlıurfa Şubesi, Diyarbakır'ın Sur, Mardin'in Nusaybin ve Dargeçit ilçesinde camilere düzenlenen saldırılara tepki gösterdi.

Diyanet-Sen'den cami saldırılarına tepki
Diyanet-Sen'den cami saldırılarına tepki

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Diyarbakır’ın Sur, Mardin’in Nusaybin ve Dargeçit ilçesinde yaşanan çatışmalarda ibadet yerlerine verilen zararlara Diyanet-Sen Şanlıurfa Şubesi sert tepki gösterdi.

Şube başkanı Mehmet Şibak, yaptığı açıklamada camileri işlevsiz hale getiren hareketlerin, Kur’an tarafından kınandığını belirterek camilerin yakılmasının asla kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Şibak, “Hak ve özgürlük mücadelesi veriyorum diyenlerin, insanın en temel hakkı olan ibadet özgürlüğünü kısıtlaması, ibadet mekânlarının yakılması asla kabul edilmeyen bir gerçektir.” dedi.

“Camiler Kâbe’nin birer şubesidir”

Camilerin Kâbe’nin birer şubesi olduğunu ifade eden Şibak, “Yıllardan beridir tertipleyerek içimize nifak sokup, kardeşi kardeşle dövüştürerek emellerine, hedeflerine ulaşma adına terör belasını içimize koymuşlardır. Sahabe diyarı Diyarbakır Sur’da kurşunlu Camii, Mardin Nusaybin’de Molla Said Zan Camii, Dargeçit’te Safaa Camii Taşeron örgüt PKK tarafından yakılmışlardır.” diye belirtti

“Zulüm hiçbir zaman abat olmamış ve olmayacaktır”

Zulmü, şiddeti bu masum insanlara reva görenlerin akıbetinin hezimet olduğunu sözlerine ekleyen Şibak, “Er geç yapmış oldukları bu zulmün cezasını çekeceklerdir. Fil Suresi’nde anlatıldığı gibi, Kâbe’yi yıkmak isteyen Ebrehe ve ordusu nasıl hezimete uğramışsa Kâbe’nin birer şubesi olan camileri yakanların akıbeti aynı şekilde hezimetle sonuçlanacaktır. Zulüm hiçbir zaman abat olmamış ve olmayacaktır.” şeklinde konuştu. (Ramazan Casuk- İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır