Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Diyanet-Sen'den cami saldırılarına tepki

Diyanet-Sen'den cami saldırılarına tepki

​Diyanet-Sen Şanlıurfa Şubesi, Diyarbakır'ın Sur, Mardin'in Nusaybin ve Dargeçit ilçesinde camilere düzenlenen saldırılara tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2015 Cuma 14:36
Diyanet-Sen'den cami saldırılarına tepki

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Diyarbakır’ın Sur, Mardin’in Nusaybin ve Dargeçit ilçesinde yaşanan çatışmalarda ibadet yerlerine verilen zararlara Diyanet-Sen Şanlıurfa Şubesi sert tepki gösterdi.

Şube başkanı Mehmet Şibak, yaptığı açıklamada camileri işlevsiz hale getiren hareketlerin, Kur’an tarafından kınandığını belirterek camilerin yakılmasının asla kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Şibak, “Hak ve özgürlük mücadelesi veriyorum diyenlerin, insanın en temel hakkı olan ibadet özgürlüğünü kısıtlaması, ibadet mekânlarının yakılması asla kabul edilmeyen bir gerçektir.” dedi.

“Camiler Kâbe’nin birer şubesidir”

Camilerin Kâbe’nin birer şubesi olduğunu ifade eden Şibak, “Yıllardan beridir tertipleyerek içimize nifak sokup, kardeşi kardeşle dövüştürerek emellerine, hedeflerine ulaşma adına terör belasını içimize koymuşlardır. Sahabe diyarı Diyarbakır Sur’da kurşunlu Camii, Mardin Nusaybin’de Molla Said Zan Camii, Dargeçit’te Safaa Camii Taşeron örgüt PKK tarafından yakılmışlardır.” diye belirtti

“Zulüm hiçbir zaman abat olmamış ve olmayacaktır”

Zulmü, şiddeti bu masum insanlara reva görenlerin akıbetinin hezimet olduğunu sözlerine ekleyen Şibak, “Er geç yapmış oldukları bu zulmün cezasını çekeceklerdir. Fil Suresi’nde anlatıldığı gibi, Kâbe’yi yıkmak isteyen Ebrehe ve ordusu nasıl hezimete uğramışsa Kâbe’nin birer şubesi olan camileri yakanların akıbeti aynı şekilde hezimetle sonuçlanacaktır. Zulüm hiçbir zaman abat olmamış ve olmayacaktır.” şeklinde konuştu. (Ramazan Casuk- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com